comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray ve Oğulcan'a UÇK'dan transfer cezası! 6 maç...

10 Ocak 2021, Pazar 19:59
Galatasaray ve Oğulcan'a UÇK'dan transfer cezası! 6 maç...

Galatasaray, Oğulcan transferinde flaş gelişme! Uyuşmazlık Çözüm Kurulu hatalı fesih nedeniyle Galatasaray ve Oğulcan'a ceza verdi. 

FutbolArena - Son dakika! Galatasaray ile Rizespor arasında Oğulcan Çağlayan transferiyle ilgili UÇK kararı belli oldu. Hatırlanacağı üzere Oğulcan Çağlayan, Rizespor'la sözleşmesini tek taraflı feshettikten sonra Galatasaray'a transfer olmuştu. 

GALATASARAY NE KADAR ÖDEYECEK?
DHA'nın haberi ve UÇK'nın (Uyuşmazlık Çözüm Kurulu) kararına göre Galatasaray Kulübü, Rize ekibine tazminat ödeyecek. Bu tazminatın miktarı, Çaykur Rizespor'un Oğulcan Çağlayan'ı Kayseri Erciyes'ten kadrosuna kattığı bonservis bedeli olan 1 milyon 200 bin Euro olacak ve bu para Rize ekibine ödenecek.

OĞULCAN'A 6 MAÇ CEZA! GALATASARAY İTİRAZ EDECEK

Oğulcan Çağlayan ise hatalı fesih nedeniyle 6 resmi müsabakadan men cezasına çarptırıldı. Bu kararın 2 kulüp ve futbolcunun temsilcisine gönderildiği öğrenilirken, Galatasaray Kulübü'nün resmi tebligatın kulübe ulaşması sonrasında bu karara itiraz edeceği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Geçen sezon Çaykur Rizespor Kulübü, Oğulcan Çağlayan'ın +1 yıllık opsiyonunu kullanarak oyuncunun sözleşmesini uzatmış, oyuncu ise bunu kabul etmeyerek lig devam ettiği sırada sözleşmesini tek taraflı feshetmişti. Geçen sezonun son maçlarında Rize'de forma giymeyen ve sezonu boşta tamamlayan Oğulcan Çağlayan, daha sonrasında yeni sezonun başında Galatasaray ile resmi sözleşme imzalamıştı.

GALATASARAY'DAN OĞULCAN ÇAĞLAYAN AÇIKLAMASI

"Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) 5.12.2020 tarihinde A takımı futbolcumuz Oğulcan Çağlayan ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. aleyhine Rizespor Futbol Yatırımları San. Tic. A.Ş. tarafından açılan davada aşağıdaki kararları vermiştir.

1. Rizespor'un transferde Galatasaray'ın ayartan kulüp olduğunun tespiti talebi reddedilmiştir.

2. Feshin haksız fesih olduğuna hükmedilerek davalıların 1.200.000 Euro tazminat ödemesine ve Oğulcan Çağlayan'a altı resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verilmiştir.

UÇK nihai karar mercii olmayıp Galatasaray ve Oğulcan Çağlayan hukuk ve teamüllere aykırı haksız, çok yönlü organize ve tartışılacak bu kararların kaldırılması için kamuoyu bilgilendirilerek, hukuka olan güveni tesis için TFF Tahkim Kurulu ve gerekmesi halinde diğer adli kurumlara itirazda bulunacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü haklı davalarında mensupları ve sporcularının sonuna kadar her zaman kesinlikle yanında olacaktır."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"