comScore
1 / 10

Galatasaray, UEFA'dan ceza alacak mı?

FutbolArena - Galatasaray’ın, Ziraat Türkiye Kupası’nda deplasmanda Akhisarspor’u 2-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından sarı kırmızılı takımın yöneticisi Abdürrahim Albayrak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray UEFA cezasında son durum (28 Şubat 2018)

Galatasaray’ın UEFA’dan men cezası alacağı iddiaları gündem yaratmıştı. Sarı kırmızılı yetkililer, 9 Mart 2018’de İsviçre’nin Nyon kentinde UEFA Genel Merkezi’ne giderek görüşme gerçekleştirecek. Galatasaray’ın UEFA’dan alabileceği cezalarla ilgili değerlendirmeler yapılırken, sarı kırmızılı kulübün Sportif A.Ş yöneticisi Abdürrahim Albayrak konuya açıklık getirdi.

2 / 10
Kendi sahamızda rövanşa çok rahat çıkacağız. 2-1 iyi bir skor. Hocamız haklı olarak bazı futbolcularımızı sakladı.

3 / 10
Lige daha önem veriyoruz. Onun için beklediğimiz, istediğimiz sonucu aldık. Hedefimize emin adımlarla yürüyoruz. Yarı finalin ilk ayağıydı.

4 / 10
Abdürrahim Albayrak, Okan Buruk’un tribüne gönderilmesiyle ilgili olarak, "Çok üzüldüm. Hayretler içerisinde kaldım desem yeridir. Maçtan önce Fatih hoca ile çokça sohbetleri oldu.

5 / 10
Fatih hoca farkındaysanız çok sakin ve kendinden emin bir şekilde. Herhalde Okan hoca da haklı olarak takımının kazanmasını istiyordu. Hakemle takıştı ve tribüne gönderildi. Üzüldüm. Galatasaray’da uzun yıllar hizmet etmiş bir kardeşimiz, üzüldüm gerçekten." diye konuştu.

6 / 10
Verilen ve verilmeyen penaltılarımız vardı. Kimseye yüklenmedik. Saygı çerçevesinde bir şeyler söylemeye çalıştık. Hiçbir kulüp için çalınsın istemiyorum. Hakemler hakkında konuşmak istemiyorum onlara saygım var.

7 / 10
Avrupa’da da maçlar seyrediyoruz ve ondan sonra kendi hakemlerimizin kıymetini ondan sonra anlıyoruz. Biz de hata yapıyoruz. Yemek yerken hata yapıyoruz, üzerimize döküyoruz. İnsanoğlu hata yapabilir. Hiçbir hakemin bilinçli bir şekilde bir şey yapacağına inanmıyorum.

8 / 10

Galatasaray UEFA’dan ceza alacak mı?

<h2>Galatasaray UEFA’dan ceza alacak mı?</h2>
Galatasray’ın UEFA’dan ceza alacağına dair iddialara yanıt veren Abdürrahim Albayrak şunları söyledi:

9 / 10
"Bunu haber yapan arkadaşlara üzülüyorum. Biz 9 Mart’taki toplantıya ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Bütün evraklarımızı sunacağız. Büyük bir ekip olarak UEFA’ya gideceğiz. Kimse karar vermeden bazı arkadaşlar kendi kendilerine Galatasaray’ı cezalandırıyorlar.

10 / 10
Hepimiz bu ülkenin insanıyız. Günahtır, yazıktır! Bütün kulüplerimiz için söylüyorum. Bu kaliteyi ne kadar yükseltirsek tribünler dolur, reklam gelirleri artar ve sizlerin (basının) işleri daha iyi olur."