comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, UEFA komitesiyle bir araya geliyor! Kritik gün

08 Mart 2018, Perşembe 11:21
Galatasaray, UEFA komitesiyle bir araya geliyor! Kritik gün

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, mevcut finansal, mali durumu, alacağı tedbirleri, çözüm formüllerini sunmak adına yarın İsviçre'de UEFA komitesi ile bir araya gelecek. 

FutbolArena - Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ve yöneticiler, UEFA yetkilileriyle görüşmek üzere bugün İsviçre'nin Nyon kentine gidecek.

Yarın gerçekleşmesi planlanan toplantıda sarı-kırmızılıların mali durumu ele alınacak. UEFA'ya, Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde yapılan denetlemeler anlatılacak. Sarı-kırmızılı heyet, yaptığı plan ve projeleri tüm detaylarıyla UEFA yetkililerine aktaracak. 
 

Galatasaray UEFA'dan ceza alacak mı?


Sarı kırmızılı yönetimin bu talep ve yaklaşımını olumlu karşılayan UEFA yetkilileri, Galatasaray'ı İsviçre'ye davet etti. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de sabah saatlerinde UEFA ile ilk ve ön görüşmeyi yapmak adına İsviçre'ye gitti.
Mali İşler Direktörü Sedef Hacısalihoğlu da Cenevre'ye giderken ön görüşmede FFP kriterleri kapsamında Galatasaray Başkanı Cengiz ve ekibi, sarı kırmızılı kulübün hem iyi niyetini hem de mali sorunları çözmek adına aldığı önlemleri aktaracak.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (18 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.