comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray UEFA ile yeni anlaşma yapacak! İşte o savunma...

29 Kasım 2017, Çarşamba 09:27
Galatasaray UEFA ile yeni anlaşma yapacak! İşte o savunma...

Galatasaray, önceki yıllarda problemler yaşadığı UEFA ile yeni yıldan sonra masaya oturmaya hazırlanıyor. Avrupa'dan men cezası ile karşılaşmak istemeyen Galatasaray yeni bir anlaşma yapacak.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'in yoluna iyi bir şekilde devam ederken başkan Dursun Özbek UEFA ile yeni bir anlaşmanın peşine düştü.

2015-2016 sezonunda olduğu gibi yeni bir ceza almak istemeyen Galatasasaray yönetimi yeni bir anlaşma arayışına girecek.


Galatasaray'ın UEFA ile yapacağı mali anlaşma


Sabah'ın haberine göre, Galatasaray önümüzdeki 3-4 senede UEFA'nın belirleyeceği kriterlere göre hareket etmeye hazır. UEFA'nın, finansal durumunu toparlamaya başlayan sarı-kırmızılı kulübe men cezası vermeyeceğine kesin gözüyle bakılırken, transfer limiti maaş bütçesi ve kadrosunda bulunduracağı oyuncu sayısı ile ilgili sınırlamalar getirmesi bekleniyor..
Galatasaray'ın UEFA ile yapacağı görüşmede savunma anlamında ilk olarak, "65 milyon Euro'luk bütçe sınırına uyduk, bu sezon kurduğumuz takımın maliyeti 61 milyon Euro" diyecek. Başkan Dursun Özbek'in diğer bir koz olarak da sözleşmeli oyuncu sayısını 45'ten 30'a indirdiklerini söyleyecek.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmelere Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)