comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Transfer: Emre Çolak, Sabri ve Semih Kaya geri mi dönecek?

14 Nisan 2018, Cumartesi 10:01
Galatasaray Transfer: Emre Çolak, Sabri ve Semih Kaya geri mi dönecek?

Galatasaray transfer haberlerinde flaş bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre Galatasaray, altyapısından yetişmiş isimlere kucak açacak.

Galatasaray transfer haberleri kapsamında gündeme bomba gibi bir haber düştü. Bu habere göre Galatasaray gelecek sezon için UEFA'dan kadro kısıtlaması cezası alırsa, Emre Çolak, Semih Kaya ve Sabri Sarıoğlu'nu yeniden transfer etme yoluna gidecek. GS Transfer haberlerini FutbolArena'dan takip edin!


Galatasaray transfer haberleri bugün: Sabri Sarıoğlu ve Semih Kaya GS'ya dönecek mi? (14 Nisan 2018 Cumartesi)


Galatasaray transfer haberleri bugün flaş bir iddia ile dikkat çekiyor. Akşam'ın haberine göre UEFA'dan kadro kısıtlaması bekleyen Galatasaray, gelecek sezon UEFA kadrosuna listeye yazacak oyuncu bulmakta güçlük çekiyor. 

UEFA eğer 21 oyunculuk kadro kısıtlaması koyarsa Galatasaray bu 21 oyuncu için 4 tane Türkiye'den 4 tane de kendi altyapısından yetişmiş oyuncu koymak zorunda. Sabri, Emre Çolak ve Semih de Galatasaray altyapısından yetiştiği için bu kategoriye giriyorlar. 
Galatasaray'da bugün itibariyle Muslera, Carrasso, Tarık, Hakan Balta, Maicon, Denayer, Koray, Nagatomo, Latovlevici, Mariano, Linnes, Fernando, Donk, Tolga, Belhanda, Rodrigues, Yasin, Feghouli, Sinan, Gomis ve Eren toplamda 21 futbolcu Türkiye dışında yetişmiş durumda. Selçuk, Ahmet, Serdar ve Eray ise Türkiye'de yetişti. Buna karşın altyapıdan 4 oyuncu eksiği dikkat çekiyor. Galatasaray'da altyapıdan yetişmiş futbolcu bulunmuyor.


Galatasaray altyapısından yetişen futbolcular


Galatasaray bu yüzden gelecek sezon altyapısından yetişmiş futbolcuları transfer etmek istiyor. Emre Çolak, Semih Kaya, Sabri Sarıoğlu dışında Alanyaspor'dan Efecan Karaca ve Yeni Malatyaspor'dan Sadık Çiftpınar da Galatasaray altyapısından yetişmiş isimler.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)