comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Transfer: 'De Jong'dan itiraf: Hoşlarına gitmedi' (29 Mart 2018 GS Son dakika)

29 Mart 2018, Perşembe 18:40

Galatasaraylı eski futbolcu De Jong, Hollanda basınına sarı kırmızılı takımdan ayrıldığı sürece önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra Almanya'nın Mainz takımına transfer olan De Jong, Hollanda basınına kariyeriyle ve aynı zamanda Galatasaray'daki ayrılık sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu. Tudor'la işlerin yolunda gitmediğini söyleyen De Jong, kadro dışı kaldıkları süreçle alakalı da çarpıcı ifadeler kullandı. 

"HOŞLARINA GİTMEDİ"
Galatasaray'da bu sezon başında teknik direktör Tudor tarafından kadro dışı bırakılan ve sonrasında ayrılarak Almanya Bundesliga takımlarından Mainz ile sözleşme imzalayan De Jong, Hollanda basınına konuştu. Tecrübeli futbolcu sarı kırmızılı kulüpten ayrılış süreciyle alakalı açıklamalarda bulunurken, "Galatasaray'da Tudor ile problemler yaşadık. Sneijder ben ve iki oyuncu kadro dışı kalmıştık. Sneijder ile ben katılmadığımız bir konuda her zaman konuşan insanlarız. Ancak bu hoşlarına gitmedi." dedi. 

"ALMANYA'DA MUTLUYUM"

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra Mainz'de yeniden forma şansı bulduğunu ve futbola döndüğünü dile getiren De Jong, "Şu anda fit durumdayım. Açıkçası futbola dönmem kolay olmadı ama şu anda gayet iyi durumdayım. Almanya'da mutluyum. Tudor da Galatasaray'dan ayrıldı. Her şey olması gerektiği gibi. Tudor gelene kadar Galatasaray'da daha fazla oynuyordum ama onunla ilgili ciddi problemler yaşadım." diye konuştu. 

"OĞLUM GALATASARAY'DA OYNUYOR"

Ailesinin Türkiye'den ayrılmadığını söyleyen De Jong, Eşim ve çocuklarım hala İstanbul'da yaşıyorlar. Düzenlerini bozmalarını istemedim. Çünkü eğitimleri sürüyor. Oğlum Kyan ayrıca şu anda Galatasaray'da. Çok iyi bir sol ayağı var." diye konuştu. 

De Jong son olarak Türkiye'deki futbol anlayışı hakkında da önemli ifadeler kullandı. Vatandaşı Van Persie ile görüşmediğini ve Türkiye'de özellikle iki ezeli rakip futbolcularıysanız sokak ortasında görüşmeniz her zaman riskli ve farklı algılanır diye konuştu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.