comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray taraftarlarından Mustafa Cengiz'e destek

26 Mart 2019, Salı 10:41
Galatasaray taraftarlarından Mustafa Cengiz'e destek

Galatasaray taraftarları geçtiğimi günlerde gerçekleştirilen Genel Kurul'da İbra edilmeyen başkan Mustafa Cengiz'e destek verme kararı aldı.

FutbolArena Özel Galatasaray taraftarları bu akşam oynanacak CEV Cup finalinde sarı kırmızılı genel kurulun ‘ibrasızlık' kararını tezahüratları ve pankartları ile protesto edecek.


Galatasaray Haber: Galatasaray taraftarlarından protesto


Galatasaray Kulübünde hafta sonu gerçekleşen Olağan Mali Genel Kurulda, Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi idari (yönetsel) olarak ibra edilmemişti.

Galatasaray taraftarlarının, bu akşam Burhan Felek Spor Salonu'nda İtalya'nın Trentino Itas takımı ile oynanacak CEV Cup finalinde genel kurulun aldığı bu karara tepki göstereceği ortaya çıktı. Sarı kırmızılıların, bu konu adına çalışmalar yaptığı pankart açıp tezahüratlarla bu durumu protesto etmesi bekleniyor.


Mustafa Cengiz'den Genel Kurul açıklaması


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, genel kurulda alınan ibrasızlık kararıyla ilgili kısa bir basın toplantısı düzenledi ve şunları söyledi:
"Cumartesi günü kamuoyu ve Galatasaray camiasında çok tartışma yaratan bir genel kurulu geride bıraktık. Bu tartışmaların olmamasını arzu ederdik, fakat öyle olmadı. Yönetimimiz, mali anlamda önemli başarılara imza attı. Bu başarıların altında yapılan idari reformlar vardı. Galatasaray Başkanı olarak bana oy veren ve vermeyen herkesin başkanıyım. Galatasaray'ın menfaatleri uğruna gereken her şeyin yapılacağından camiamızın endişesi olmasın. Biz görevimizin başındayız. Haksız kararlara karşı hukuki mücadelemizi sürdüreceğiz. Galatasaraylılar rahat olsun. Emanetiniz emin ellerde."Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, U14 oyuncusu Beknaz Almazbekov'un haksız kazanılan penaltıyı dışarı atmasıyla ilgili, "Beknaz'ın haksız kazanılan penaltıyı dışarı atması da ibra edilmedi." dedi.

NEDEN SORU ALINMADI?

Galatasaray yönetiminin, genel kuruldaki idari ibrasızlık kararını mahkemeye taşıyacağı için, hukuki sürecin olumsuz etkilenmemesi adına basın toplantısında soru almadığı öğrenildi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"