comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray taraftarları dünya devlerini solladı

06 Ocak 2023, Cuma 10:48
Galatasaray taraftarları dünya devlerini solladı

İlklerin ve enlerin takımı Galatasaray, dünyanın en büyük taraftar etkileşim ve ödüllendirme uygulaması Socios.com'da 100.000 kullanıcı tarafından favori takımı seçilerek bu sayıya ulaşan dünyadaki ilk kulüp oldu. Galatasaray taraftarları dijital dünyada da farklarını ortaya koydu. $GAL Fan Token sahibi taraftarlar, Socios.com uygulamasında dünya devlerini de geride bıraktı.

FutbolArena - İçlerinde FC Barcelona, Atletico de Madrid, Paris Saint-Germain, AC Milan, Inter, Juventus, Manchester City ve Arsenal gibi kulüpler de bulunan 170'in üzerinde spor takımının yer aldığı Socios.com uygulamasında Galatasaray taraftarları fark yarattı. 

2019 yılında Socios.com ailesine katılarak Fan Token çıkaran ilk Türk takımı olan Galatasaray, $GAL Fan Token sahiplerine bugüne kadar birçok eşsiz deneyim ve ödüllerin kapılarını açtı. Sadece Türkiye içinde değil 70'den fazla ülkede sarı kırmızılı kulübe desteklerini gösteren $GAL Fan Token sahibi taraftarlar bugüne kadar Dries Mertens'in forma numarası, Fernando Muslera'nın kullanacağı eldiveni, Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın forma dizaynı, ilk 11'in sahaya çıkış şarkısı gibi birçok farklı oylamada söz hakkı sahibi oldular. 
1,8 milyondan fazla sporseverin yer aldığı Socios.com uygulaması içerisinde $GAL Fan Token sahipleri sadece takımları adına karar vermedi, birbirinden değerli ödüller ve unutulmaz deneyimlerin de sahibi oldular. UEFA Kupası'nın yıldönümünde efsanelerle tanıştılar. Galatasaray'ın iç saha maçlarında VIP biletler ve locada maç izleme hakkı elde ettiler. Socios.com'un sloganıyla “Taraftardan Fazlası Ol”dular.

Mertens'in forma numarası 76 farklı ülkeden oylanmıştı  

Socios.com ile Galatasaray Kulübü, Belçikalı kanat oyuncusu Dries Mertens'in forma numarasını taraftarlara seçtirmişti. Socios.com uygulamasını indirerek $GAL Fan Token alan taraftarlar uygulama üzerinden yapılan ve bugüne kadar en fazla etkileşim alan oylama ile Belçikalı oyuncunun sarı kırmızılı formasının numarasını belirlemişti. Türkiye dışında 75 farklı ülkeden Galatasaray'ın Resmi Fan Tokenı $GAL Fan Token sahibi futbolseverler 10, 16  ve 21 forma numaraları arasından 10 numarayı tercih etmiş, 24 saat süren oylamaya binlerce taraftar katılmıştı. 

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!