comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray taraftarları Arda Turan için sosyal medya kampanyası

14 Ocak 2018, Pazar 18:29
Galatasaray taraftarları Arda Turan için sosyal medya kampanyası

Medipol Başakşehir'e 2.5 yıllığına kiralık olarak transfer olan Arda Turan'a Galatasaray taraftarları sosyal medyadan yoğun tepki gösterdi. 

FutbolArena - Galatasaray taraftarlarından Arda Turan'a yoğun tepki. Barcelona'dan 2.5 yıllığına kiralık olarak Medipol Başakşehir'e transfer olan yıldız futbolcunun geçmişte "Türkiye'de Galatasaray'dan başka takımda oynamam." sözünden dolayı sarı kırmızılı taraftarlar Arda'ya sosyal medya üzerinde yoğun tepki göstermiş durumda. 


Arda Turan twitter takipçi sayısı


Medipol Başakşehir'in 2.5 yıllığına kiralık olarak olarak kadrosuna kattığı Arda Turan için Galatasaray taraftarları sosyal medyada "UNFArda" hashtagiyle kampanya başlatarak yıldız futbolcuyu takipten çıkardılar. Başlatılan bu kampanya sonrası Arda Turan'ın twitter hesabındaki takipçi sayısında hızla düşüş yaşandı. 

TAKİPÇİ SAYISINDA HIZLA DÜŞÜŞ
Arda Turan'ın saat 14:43 itibariyle twitter'da 2.195.675 milyon takipçi sayısı akşam 19:20 itibarlye 2.183.650'ye geriledi. Öğle saatlerinde başlatılan kampanya sonrasında yarım saatte Arda Turan'ın takipçi sayısında yaklaşık 2.500 civarında düşüş yaşandı. 

Işıl Alben Arda Turan için ne dedi?


Öte yandan Galatasaray'ın Basketbol oyuncusu Işıl Alben'in yine öğle saatlerinde instagram hesabından yaptığı paylaşım da Arda Turan'a bir gönderme olarak algılandı. Metin Oktay'ın "Bizi Sevenleri Üzmeyelim." sözünü paylaşan Işıl Alben'in bu paylaşımı Arda Turan'a bir nevi gönderme olarak yorumlandı. 

DURSUN ÖZBEK'TEN ARDA TURAN AÇIKLAMASI

Arda, bizim evladımız. Transferi Medipol Başakşehir'e hayırlı olsun. Arda transferinde ekonomik sebepler ağır basmıştır. Dolayısıyla da Arda ekonomik sebepler çerçevesinde Medipol Başakşehir'i tercih etmiştir. İnşallah orada başarılı olur

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (25 Şubat 2020)