comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray taraftarından Yellow Friday kampanyası! Mustafa Cengiz'e destek

23 Ocak 2018, Salı 23:40
Galatasaray taraftarından Yellow Friday kampanyası! Mustafa Cengiz'e destek

Galatasaray taraftarları sarı oy pusulası ile başkan seçilen Mustafa Cengiz'in çağrısı üzerine Yellow Friday kampanyası başlattı.

FutbolArena - Galatasaray taraftarları 'Black Friday' alışveriş etkinliğinden esinlenerek, Mustafa Cengiz'in başkanlığının şerefinde Yellow Friday etkinliği başlattı.


Galatasaray'da Yellow Friday çılgınlığı 


Taraftarlar ve yöneticilerin sosyal medyada destek verdiği Yellow Friday etkinliği için çok sayıda tweet atıldı.
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı oy pusulası ile girdiği seçimde, kırmızı oy pusulası ile yarışan Dursun Özbek'i 80 oy farkla geçmiş ve seçim yarışını sarı oy pusulasının tarafı Mustafa Cengiz kazanmıştı.
Galatasaray taraftarları da bu seçim zaferi üzerine, mali olarak zor durumda bulunan takımlarına destek vermek amacıyla bu kampanyayı başlattı. 


Black Friday nedir?


Black Friday, ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Gün 1932'den bu yana Noel alışveriş sezonunun başlangıcı kabul edilir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday bir resmi tatil sayılmaz. Kanada ve Ingiltere'de de Black Friday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinden iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar.

Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia'da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır.
Galatasaray ile ilgili tüm gelişmeleri Galatasaray Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)