comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray taraftarına Kayseri'de çirkin saldırı!

23 Ocak 2018, Salı 00:49
Galatasaray taraftarına Kayseri'de çirkin saldırı!

Galatasaraylı bir taraftar Kayserispor maçının ardından saldırıya uğradı. 

FutbolArena - Süper Lig 18. haftasında oynanan Kayserispor - Galatasaray maçında son derece tatsız olaylar yaşandı. Bir Galatasaray atkı ve formalı taraftara saldırı düzenlendi. 


Kayserispor - Galatasaray maç sonu taraftara saldırı


Süper Lig 18. haftasında oynanan Kayserispor - Galatasaray maçının ardından Galatasaray taraftarına saldırdılar. Saldırı düzenleyen birkaç kişi "O formayı çıkar dedikten sonra, "Adamı böyle ağlatırlar." diye bağırdı. Bu çirkin olaya Galatasaray taraftarları sosyal medyada büyük tepki verirken, yine Galatasaray taraftarları yetkililerin bir an önce bu konu üzerinde harekete geçmesini istedi. 

KONYA'DA DA YAŞANDI
Hatırlanacağı üzere Konyaspor - Galatasaray maçı öncesinde de yine bir Galatasaraylı Hakan Karaoğlu, Konyasporlu taraftarlardan tarafından saldırıya uğramıştı. Galatasaray'ın Norveçli futbolcusu Martin Linnes'in katıldığı imza gününe giden taraftarın imzalı formasını vermek istememesi üzerine holiganlar, sarı kırmızılı taraftara sözlü ve fiziksel tacizde bulundu. Saldırıda taraftarın elindeki forma alındı ve ateşe verildi. Sosyal medyada hızla gündem olan bu görüntüler, takım fark etmeksizin büyük tepki topladı. AA'da yer alan habere göre Polis, ilk olarak olay sonrası hastaneye ya da polise gitme gereği duymayan Karaoğlu'na ulaştı. Gencin şikayetçi olduğunu belirtmesi üzerine polis ekipleri, görüntülerden yola çıkarak olayla ilgili 4 kişiyi gözaltına aldı. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)