comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray taraftarına Fatih Altaylı'dan eleştiri: 'Ben olsam küfür ederdim.'

11 Aralık 2017, Pazartesi 21:32
Galatasaray taraftarına Fatih Altaylı'dan eleştiri: 'Ben olsam küfür ederdim.'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı futbolda haftanın gündemini yorumladı. 

FutbolArena - Fatih Altaylı Bloomberg TV'de futbol gündemini yorumladı. Galatasaray - Akhisarspor maçında taraftarla yönetici Alper Narman arasında yaşanan olaylarda taraftarların hatalı olduğnu söyleyen Altaylı, Beşiktaş ve Fenerbahçe'deki gündemi de değerlendirdi. 

"ŞAMPİYON OLMAK İÇİN BÜYÜK BİR MAÇ KAZANMAYA GEREK YOK"
Galatasaray daha önce de hiçbir büyük maçı kazanmadan şampiyon oldu. Şampiyon olmak için büyük maçları kazanmak şart değil. Büyük maçlar takıma özgüven ve taraftara mutluluk verir. Maç başlamadan Tudor'u ağır bir şekilde ıslıklayarak, eleştirmek olmaz. Dışarıda eleştirin. Maçtan sonra eleştirin. Ancak stada gittiysen, orada varoluş maksadın takımını desteklemek. Sen daha takımın sahaya çıkmadan oyuncuların ve takımın moralini bozamazsın. Daha oyunun başında böylesine bir hakaret ve teknik direktöre yönelik tepki çok doğru bir şey değil. Oradaki mesele şu: Galatasaray yönetim kurulunda başkanın yol verdiği bazıları, Galatasaray'da böyle bir bölücüğün adımını attılar. 


Galatasaray 4-2 Akhisarspor taraftar, Dursun Özbek, Alper Narman olayları


Galatasaray - Akhisarspor maçında yaşanan olayları Fatih Altaylı şu şekilde yorumladı:
Galatasaray üzerinden nemalanmaya çalışan taraftar grubu var. ultrAslan! ultrAslan bir takım garip isimlerin eline geçti ve Galatasaray üzerinden rant sağlıyorlar. Ben yıllarca bununla mücadele ettim. Alper Narman isimli yönetici ultrAslan'la başkanın onayı ve desteğiyle menfaat ilişkisine girdi. Bağımsız taraftarlar yönetimle sorun yaşamaya başladı. Tribünde kavgalar oluşmaya başladı. Zaman zaman hadlerini de aşıyorlar. Başkana yönelik yapılan şey. Tezahürat yapabilirsin lafım yok. Dursun Özbek de medeni bir tavırla çıkıp "anladım, tamam" mesajınız bana geldi diyor. O noktadan sonra bu tezahüratı uzatmanın almaı yok. Bu tezahüratlar devamında sürüyor. ultrAslan'dan bir grup geliyor ve kavga çıkıyor. Başkana para atmaya başlıyor. Başkanın eşine isabet ediyor ve yanından geçiyor sanırım. Alper Narman da taraftara hakaret ediyor. Alper Narman'ı burada suçlayamam. Onun suçu başta. Bu taraftar grubuyla çok fazla iç içe ilişkiler içerisinde olması. 

"ALPER NARMAN'I SUÇLAMANIN BİR ALEMİ YOK"

Alper Narman'a taraftara bağırdı diye suçlmanın bir alemi yok. Niye? Taraftar, taraftar gibi davranmıyor ki. Senin ne hakkın var Galatasaray Başkanı ve eşinin bulunduğu locaya, para, pul, taş, toprak ne bulduysan atmaya. Ben başkan olsam küfür ederim, siz kimsiniz lan derdim. Ailemle gelmiş maç seyrediyorsun. Birileri sana bir şeyler atıyor. 

"AKHİSAR'IN GÖRDÜĞÜ KIRMIZI KART BANA GÖRE AĞIRDI"

Hakemin fonksiyonunu unutmayın. Rakip küt diye 10 kişi kaldı. Karar bence haksızdı. Eğer 11'e 11 oynanasaydı 4 gol olur muydu, Akhisar bu kadar kolay teslim olur mu tartışılır. Faul var ama kırmızı bana göre ağır. Atılmaması gerekirdi. Bu Galatasaray'ın çok işine yaradı. Şunu söyleyeyim. Geçen hafta Muslera'yı eleştirmiştim. Muslera, Akhisar maçında da vahim bir gol yedi. 
 

Okan Buruk'un Tudor açıklamalarına Fatih Altaylı'dan eleştiri


Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk'un, Galatasaray maçı sonrası Tudor için "Vasıfsız bir adam ve ikinci sınıf teknik adam." demesine Fatih Altaylı'dan eleştiri geldi. Altaylı, bu konuşmalara cevap vermeyen Galatasaray yönetimini de eleştirdi. 

"OKAN'IN SÖYLEDİKLERİNİN KABUL EDİLİR TARAFI YOK"

Tudor'un diğer hocalarla garip diyalogları var. Zaman zaman başka yerlerde de oluyor ama Tudor'da her maçta oluyor. Genelde rakip hocalara laf atıyor, bir şeyler söylüyor. Doğru değil bu. Okan'ın yaptığının kabul edilir tarafı yok. Sen kalkıp da rakip takımın hocasına vasıfsız diyemezsin. Benim garibime giden şu, Galatasaray yönetimi bununla ilgili tek bir cevap vermiyor. Senin kulübün aşağılanıyor, hocasına vasıfsız, ikinci sınıf deniyor. Kalk bir şey söyle ya! Eleştirde bulun! 

"GALATASARAY'IN BENİ KULÜPTEN ATMAK İSTEMESİ ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL"

Bana bununla ilgili bir şey gelmedi. Herhalde Disiplin Kurulu ifade almak için çağıracak beni. İnşallah böyle bir yanlışlık yapmamışlardır. Yapmışlarsa da benim açımdan önemli değil. Sonuç olarak ben Galatasaraylıyım. Bu benim için bir şey ifade etmez. Sonuç olarak benim kulüp üyeliğimi 30 seneyi aşmış vaziyette. Ben Galatasaraylılığımı kulüp üyesi olduğum için elde etmedim, Galatasaraylı olduğum için kulüp üyesi oldum. Onu da Dursun Özbek gibi sonradan gelmiş, yönetici olmuş, hiçbir Galatasaray ortamında görmediğimiz birisi, ne de onun talimatıyla beni atacak olan Disiplin Kurulu Galatasaraylılığımı benden alamaz. Hakaret ettiğimi söylüyorlarmış. Eleştiriyle hakaret arasındaki farkı bilmek lazım. Daha önce hakarat davası açılmıştı 50 tane ama hepsi kaybedildi. Galatasaray'ın bir miktar daha hoşgörülü olması gerekli.

"BEŞİKTAŞ RAKİP SEÇİYOR"

Beşiktaş rakip seçiyor. İyi takımlara karşı iyi, vasat takımlara karşı vasat oynuyor. Galatasaray maçında şahane futbol, bu hafta Kayseri'de bambaşka bir takım. Her Avrupa dönüşü ligde bu kadar zorluk yaşaması tehlike. Beşiktaş 5 puan geride gibi görünse de şampiyonluğun önemli adaylarından birisi. Şubat'a kadar maç yok ve Şubat'tan sonra kaç maç oynanacak, o da önemli. 

Süper Lig ile ilgili tüm gelişmelere Türkiye Süper Lig Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.