comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Süper Lig'in en iyi pas takımı

07 Kasım 2017, Salı 17:45
Galatasaray, Süper Lig'in en iyi pas takımı

Galatasaray, Süper Lig'de pas konusunda zirvede yer alıyor...

FutbolArena Analiz - Galatasaray, Süper Lig'de topa sahip olma ve pas konusunda zirvede yer alıyor. Birçok ligde olduğu gibi Süper Lig'de de pas ve topa sahip olma istatistiklerinde zirvede olan takımlar, ligde de hem oyun olarak, hem de puan olarak genelde zirvede olmayı başarıyor. 

Süper Lig'de de bu konularda 3 büyüklerin yanında dördüncü büyük Medipol Başakşehir olmuş gibi görünüyor. 


Süper Lig'de topa sahip olma oranı en yüksek takım Galatasaray


Galatasaray, topa sahip olma oranında %56.8 ile zirvede yer alırken, 2. Fenerbahçe ise %56.2 topa sahip oldu. 3. Beşiktaş %55.4 ile 3. sırada. 4. Başkaşehir'in oranı ise %53.9. 
Fenerbahçe topa çok sahip olan takımlardan biri olmasına rağmen pozisyon üretmek konusunda henüz başarılı olamıyor bu da skorlara yansıyor. 


Pas isabet oranı en yüksek takım Galatasaray


Opta'nın verilerine göre Galatasaray topa sahip olduğu gibi pas isabet oranında da zirvede. Paslarının %83.7'si isabetli olan Galatasaray'ı %83.2 ile Beşiktaş takip ederken, 3. sırada %83.1 ile Başakşehir ve 4. sırada da %82.7 ile Başakşehir var.

KISA PASTA BAŞAKŞEHİR, UZUN PASTA GALATASARAY

Öte yandan Süper Lig'de bu haftaya kadar en çok isabetli kısa pas yapan takım maç başına 399.1 ile Başakşehir olurken, 2. sırada 395.4 ile Galatasaray var. 

İsabetli uzun pasta ise Galatasaray zirvede. Cimbom maç başına ortalama 36 isabetli uzun pas atıyor. Başakşehir bu konuda 4, Beşiktaş 5 ve Fenerbahçe ise 12. sırada.

Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.


FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)