comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Süper Lig şampiyonluk kupasını aldı

20 Mayıs 2018, Pazar 18:30
Galatasaray Süper Lig şampiyonluk kupasını aldı

Galatasaray, 20 Mayıs 2018 Pazartesi akşamı saat 19:05'ten itibaren Türk Telekom stadından şampiyonluğu kutlayacak. FutbolArena ekibi, Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarını Türk Telekom stadından anbean aktarıyor. 

FutbolArena - Galatasaray şampiyonluğunu kutluyor! Süper Lig 34. haftasında deplasmanda Göztepe karşısında 1-0 galip gelerek 2017/18 sezonunu şampiyon tamamlayan sarı kırmızılı takım, Türk Telekom stadında taraftarlarıyla birlikte şampiyonluğu kutluyor. Akşam saatlerinden itibaren taraftarlar stada alınırken, Türk Telekom stadında FutbolArena ekibi Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarındaki tüm gelişmeleri anbean sizlere aktardık. 


Galatasaray'ın şampiyonluk kutlaması 


Galatasaraylı taraftarlar TT Stadı'nda gerçekleeşcek olan şampiyonluk kutlaması öncesinde saat 18:00'de stada alınmaya başlanacak. Saat 19:05'ten itibaren DJ Suat Ateş önderliğinde başlanacak müzik ziyafetinde sırayla sanatçılar sahne almaya başlayacak. 

Galatasaraylı futbolcular, Fatih Terim ve teknik heyet ise iftar nedeniyle saat 20:45'ten itibaren kupa törenine çağrılmaya başlanacak. Seremoniye son olarak Fatih Terim gelecek ve kutlamalar saat 22:00'ye kadar devam edecek.

TARAFTARLAR STATTAKİ YERİNİ ALDI
Galatasaraylı taraftarlar saat 18:00'den itibaren tribünlerdeki yerini aldı. Mayıslar bizimdir tezahüratlarıyla başlayan şölede sarı kırmızılı taraftarlar daha sonra takımları ve teknik direktör Fatih Terim'e sevgi tezahüratlarında bulundu. 

ALEYNA TİLKİ DE KUTLAMALARDA OLACAK

Süper Lig'de şampiyon olarak toplamda 21. şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarına Aleyna Tilki'de katılacak.

GALATASARAY TAKIMI 18:34'TE STADA GİRİŞ YAPTI

Galatasaray kafilesi Florya'dan yola çıktıktan sonra saat 18:34 itibariyle stada giriş yaptı. Taraftarlar stat çevresinde takım otobüsünü şampiyon tezahüratlarıyla karşıladı. 

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK: "DÜN AKŞAM SERUM YEDİM"

Çok rahatsızım. Dün akşam serum yedim. İyi değilim şu anda. Hastalandım. O yüzden fazla konuşamayacağım. Çok mutluyum. Ancak ben bir konuyu dile getirmek istiyorum. Göztepe taraftarlarının dün şampiyon Galatasaray'ı alkışlamasını beklerdim ama alkışlamadılar." Gripin grubu üyeleri Türk Telekom stadına geldi ve kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. 

Birol Namoğlu: Yine Mayıs ve buradayız. Güzel ve sonu heyecanlı bir lig oldu. Sonunda Galatasaray kazanınca biz daha mutlu oluyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz taraftar olarak. Çok güzel bir gece oldu. 

Arda İnceoğlu: Valla tebrik ediyoruz bütün Galatasaraylıları. Ben Beşiktaşlıyım ama başka takımın taraftarı olmak bugün önemli değil. Çok güzel bir ortam. Spor dostluk ve kardeşliktir. Ona inanıyoruz. Tebrikler. 

(19:05) Kutlamalar başladı.

(19:07) DJ Suat Ateşdağlı önderliğinde şarkılarla taraftarlar şampiyonluğu kutlamaya başladılar. Taraftarlar stada gelmeye devam ediyor. 

(19:11) Şarkıcı Berkay: "Bizim için çok önemli ve özel bir gün. Burada olmak bizim için vazife gibi. Hastasıyız! Bu akşam sesimiz kısılana kadar desteğimizi göstereceğiz." (19:25) Galatasaray taraftarları tribünleri doldurmaya başlarken, Mustafa Sandal'ın 'Beni Ağlatma' şarkısı stadyum hoparlöründen çalınırken şarkının nakarat kısmında ses kesildi ve Galatasaray taraftarları 'Fener ağlama' tezahüratını söyledi.

(19:30) Gripin konseri başladı. 

(19:54) Şarkıcı Berkay konseri başladı. 

(20:00) Ve Aleyna Tilki sahnede. Önce statta Gomis ve oğluyla tanışan Aleyna Tilki, daha sonra Türk Telekom stadında konserde sahne aldı. 

(20:33) Futbolcular podyuma geldi. Kupa töreni birazdan başlayacak... 

(20:45) Galatasaray'da tüm sezon Florya'da A Takım için mesai harcayan tüm personel önce sahneye çağrıldı. Daha sonra futbolcular sahneye çıkmaya başladı. 

Selçuk İnan, Muslera ve Hakan Balta sırasıyla sahneye çıktı. Her futbolcu kendilerine özel şarkılarıyla sahneye çıkarken, Hakan Balta'da Ahmet Kaya'dan Kum Gibi şarkısını çalındı. 

Kupa töreninde futbolcular tek tek podyuma çağrıldı. Saat 22:00'ye doğru Galatasaraylı futbolcular ve teknik direktör Fatih Terim şampiyonluk kupasını kaldırdılar. 

Kupa töreninin ardından Galatasaraylı futbolcular şampiyonluk kupasıyla birlikte stat turuna başladı. Stat turu başlamadan önce Sneijder'in öncelik şampiyonluk kutlamasındaki "Fener Ağlama" tezahüratı tekrar stat hoparlöründen verildi. Daha sonra futbolcular tribünlerden "Fener Ağlama." tezahüratı eşliğinde stat turu yaptı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"