comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray - Sivasspor maçındaki skandal için TFF'den açıklama!

26 Ağustos 2017, Cumartesi 17:46
Galatasaray - Sivasspor maçındaki skandal için TFF'den açıklama!

Galatasaray - Sivasspor maçı öncesi yaşanan skandal gelişmeyle ilgili TFF'den açıklama geldi. 

FutbolArena - Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig 3. haftasında oynadığı Sivasspor maçında Down Sendromlu çocukların passolig kartlarının olmaması nedeniyle seramoniye çıkamamaları büyük tepki görürken, konuyla ilgili olarak TFF'den açıklama geldi. 
 

Galatasaray - Sivasspor maçında Down Sendromlu çocuklar neden seramoniye alınmadı?


Türkiye Futbol Federasyou bu konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinden yazılı bir açıklama yaptı. 

Dün oynanan Galatasaray - Demir Grup Sivasspor maçı öncesi Avrasya Özel Çocuklar Derneği'nde eğitim gören çocuklarımızın maça girişleri ile ilgili yaşanan sorun hakkında Yönetim Kurulumuzun haberdar olmasının hemen ardından Galatasaray Spor Kulübü'ndeki yöneticiler ve Passolig yetkilileri ile görüşülerek çocuklarımızın maça girişleri için gerekenler yapılmıştır. Ancak maça az bir süre kaldığından dolayı Avrasya Özel Çocuklar Derneği tarafından katılım sağlanamamıştır. TFF olarak yaşanan aksaklık ile ilgisi olan profesyonel yöneticiler hakkında soruşturma açılmıştır.
Ayrıca bu sabah Avrasya Özel Çocuklar Derneği ile görüşülerek eğitim gören çocuklarımız Riva'daki A Milli Takım antrenmanına ve Eskişehir'de Hırvatistan ile oynanacak Dünya Kupası grup eleme maçına davet edilmişlerdir. Buna göre; Ay-Yıldızlı takımın 29 Ağustos Salı günü Riva TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde saat 18.45'te yapacağı antrenmanın özel konukları olacak çocuklarımız, 5 Eylül'de Eskişehir Yeni Stadyumu'ndaki Hırvatistan müsabakasını da Türkiye Futbol Federasyonu'nun konuğu olarak tribünden izleyebileceklerdir.

BAKANLIK ARAYA GİRMİŞTİ!

Galatasaray-Sivasspor maçında seremoniye çıkacak Down Sendrom'lu çocuklara Passolig kartları olmadığından izin verilmedi. Yaşanan bu gelişmenin ardından Bakanlığın araya girmesiyle birlikte sorun çözüldü. Down Sendrom'lu çocukların Galatasaray - Sivasspor maçında seramoniye çıkması için gereken şartlar yetiştirilmeye çalışırken, eğer bu maçta olmazsa bir sonraki iç saha maçında seramonide yer alabilecekler. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.