comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray seçime gidecek mi? Mahkemedeki sonuç ne oldu?

13 Haziran 2019, Perşembe 10:51
Galatasaray seçime gidecek mi? Mahkemedeki sonuç ne oldu?

Galaatsaray'da idari ibrasızlık kararına mahkemenin koyduğu tedbirin kaldırılıp kaldırılmayacağının belli olacğaı duruşma ertelendi.

FutbolArena - Galatasaray'da yönetimin idari açıdan ibra edilmemesi sonrası yönetim mahkemeye başvurmuştu. Sarı kırmızılı idareciler, mahkeme aracılığıyla idari ibrasızlık kararına tedbir koydurmuştu. Tedbirin devam edip etmemesiyle ilgili bugün verilecek karar merakla bekleniyordu. Ancak duruşmanın ertelendiği açıklandı. 
 

Galatasaray seçime gidecek mi? Galatasaray'da tedbir kararı ne oldu?


Tedbir kararının iptali davası bugün saat 11:00'de Çağlayan Adliyesi B Blok 6.katındaki 14.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde gerçekleşecekti. İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Galatasaray'daki idari ibrasızlık kararıyla ilgili bugün yapılması gereken duruşma ertelendi. Mahkeme hakiminin seçimler nedeniyle izinli olması nedeniyle duruşmanın ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi.

Atamanın dün gerçekleştiği ve hakimin ise konuya tam hakim ve vakıf olmadığı için davanın ileri tarihe ertelendiği belirtildi. 
GALATASARAY DAVASI NE ZAMANA ERTELENDİ?

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Dava 11 Temmuz 2019 tarihine ertelenmiştir." ifadesini kullandı.

ŞİMDİ NE OLACAK? 

Galatasaray yönetimi, mahkemenin tedbir kararını iptal etmesi halinde seçime gitmek zorunda kalacak. Tedbir kararı iptal edilmezse mevcut yönetim görevine aynı şekilde devam edecek.
 

Galatasaray seçime gidecek mi?


FutbolArena'ya konuşan Duygun Yarsuvat, "Tedbir kararının kaldırılması gibi bir durum oluşabilir. Galatasaray yönetim kurulu, idari açıdan ibra edilmedi ve yöneticiler 'ibrazılık devreye sokulmasın' diye tedbir kararı aldırdı. Mahkemede o kararı gıyabında verdi ve Galatasaraylılar da itiraz etti. Şimdi yarın bu alınan tedbir kararının kaldırılıp kaldırılmaması görüşülecek. Mahkeme tedbiri kaldırır ise mevcut başkan ve yönetim 1 dönem göreve de talip olamayacak." dedi.

"YÖNETİM SEÇİM KARARI ALMALI"

Sözlerinin devamında, "Bana göre Galatasaray için hayırlı olan genel kurulun iradesine uygun davranılması. Seçime gidilmesi ve bu kararı da Galatasaray yönetim kurulunun alması gerekli. Galatasaray'ın dışarıda da, içerideki kuruluşlarda da saygın, güçlü olması adına yönetimin seçim kararı alması gerekli." ifadelerini kullandı.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Turu (18 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.