comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Sabri Sarıoğlu'nu istedi mi?

11 Ağustos 2019, Pazar 13:01
Galatasaray, Sabri Sarıoğlu'nu istedi mi?

Milliyet Gazetesi'nden Attila Gökçe, Galatasaray'ın 2 sezon önce sezon Sabri Sarıoğlu'na transfer sözü verdiğini ancak bunun yerine getirilmediğini yazdı.

FutbolArena - Galatasaray'ın eski futbolcularından sabri sarıoğlu ile ilgili spor yazarı Attila Gökçe dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Milliyet Gazetesi'nde bir yazı kaleme alan Gökçe, "2017-18 sezonunun sonunda Fatih Terim'in teknik ekibinden Levent Şahin, Sabri'yle konuşarak “Sakın bir yere söz verme, seni Galatasaray'a alacağız” dedi. Sabri gelen teklifleri geri çevirerek bekledi. O söz yerine getirilmedi." dedi.
 

Galatasaray Haberleri: Sabri Sarıoğlu, Galatasaray'a transfer olacak mıydı?


Milliyet yazarı Attila Gökçe, sarı kırmızılıların 2 sezon önce Sabri Sarıoğlu'na transfer sözü verdiğini ancak bunun gerçekleşmediğini şu sözlerle anlattı:

"Sabri Sarıoğlu, benim için “Galatasaray'ın ruhu” olarak adlandırdığım bir futbolcu. Bir önceki yıl Galatasaray'daki hizmetini sonlandırarak Göztepe'ye gitti. Orada başarılı bir sezon geçirdi. 2017-18 sezonunun sonunda Fatih Terim'in teknik ekibinden Levent Şahin, Sabri'yle konuşarak “Sakın bir yere söz verme, seni Galatasaray'a alacağız” dedi. Sabri gelen teklifleri geri çevirerek bekledi. O söz yerine getirilmedi.
Sabri ile konuştum. Şunları söyledi: “Sonunda sezonu boş geçirdim. Kişisel idmanlarıma devam ettim. Ama boştaki adam olduğum için teklif de gelmedi. 35 yaşındayım. Tecrübem ve enerjim yeterli. Oynamak istiyorum.” 

Anladığım kadarıyla UEFA Şampiyonlar Ligi kadrolarında “ocaktan yetişmiş” en az dört futbolcu zorunluluğu getirince Sabri'yi yoklamışlar. Arkası gelmemiş. Buradan dürüstçe duyurayım istedim. Sabri'nin menajeri değilim. Zaten o da kendi işini kendi görüyor.

Aslında bir dramı daha var: Galatasaray'da oynarken, Sabri ve birkaç profesyonel futbolcu için kulüp özel anlaşmayla bir kolejin dersanesini açmış Florya'da. Orada ders alıp lise bitirme sınavlarına girecekler. Merhum Özhan Canaydın döneminde, ödeme yapılmayınca kurs yarıda kalmış. Bugün Sabri antrenör kursuna da gidemiyor. Yine de kararlılıkla ve ısrarla tekrarlıyor: Hem futbol, hem diploma... İkisi de olacak!"

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!