comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Rıdvan Dilmen'e dava açıyor

06 Kasım 2017, Pazartesi 18:07
Galatasaray, Rıdvan Dilmen'e dava açıyor

Galatasaray, NTV Spor canlı yayınındaki sözleri nedeniyle Rıdvan Dilmen'e dava açılacağını açıkladı.

FutbolArena - Galatasaray, ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'i mahkemeye veriyor. 4 Kasım 2017 tarihinde NTV Spor canlı yayınında Galatasaray yönetimi için "Transferde hukuksuz iş yaptılar mı bilemem" sözlerini sarf eden Rıdvan Dilmen'e dava açılacağı resmi site aracılığıyla duyuruldu.
 

Galatasaray'dan Rıdvan Dilmen açıklaması


İşte o resmi açıklama:

"Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'in 4 Kasım 2017'de NTV'de yayınlanan “Yüzde Yüz Futbol” Programı'nda sarf ettiği ve kanunsuzluk iması taşıyan sözlerinden dolayı hukuki süreç başlatacağımızı kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."
RIDVAN DİLMEN NE DEMİŞTİ?

Rıdvan Dilmen, 4 Kasım 2017 tarihinde Osmanlıspor - Fenerbahçe mücadelesini yorumladığı sırada söylemiş olduğu ''Galatasaray'da Igor Tudor ve Dursun Özbek'e helal olsun. Gittiler ne tansfer gerekiyorsa yaptılar, ama kanunsuz iş yaptılar mı bilemem'' sözleri sosyal medyada Galatasaray taraftarlarında büyük tepki topladı.

ÖZÜR DİLEDİ AMA...

Bu açıklamaların infial yaratması üzerine canlı yayında özür dileyen Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın hukuki süreç başlatmasını engelleyemedi. Dilmen özür açıklamasında, Rıdvan Dilmen: ''Sosyal medya ayağa kalmış bir söz söylemişim, söylediğimi sanmıyorum şu an eve gidiyorum fakat eğer ağzımdan öyle bir kelime çıkmışsa Galatasaray camiasından özür dilerim. Benim Galatasaray gibi kaliteli bir camiaya hadsizlik yapmam mümkün değil'' sözlerini sarf etmişti.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)