comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, PSG'ye örnek oldu! CAS kararı

18 Şubat 2019, Pazartesi 10:12
Galatasaray, PSG'ye örnek oldu! CAS kararı

Galatasaray'ın CAS'taki davasını kazanması, Fransız devi PSG'ye de örnek oldu.

FutbolArena Dış Haberler - UEFA ile FFP anlaşması imzalayan ancak bir üst yargının sarı kırmızılıların yeniden incelenmesi talebinde bulunmaısyla konuyu CAS'a taşıyan Galatasaray davayı kazandı. Sarı kırmızılıların UEFA ile yapılan 3 yıllık anlaşmanın devam etmesine ve yeniden ek bir incelemeye gerek olmadığına karar verildi. Benzer bir durumu yaşayan PSG için de bu durum örnek teşkil etti. 
 

Galatasaray Haberleri: PSG, CAS davasını kaybetti mi?


Galatasaray, FFP kapsamında UEFA ile 3 yıllık anlaşma sağlamıştı. Ardından UEFA içerisindeki bir başka kurum, sarı kırmızılılarla yapılan anlaşmanın iptal edilmesini ve kulübün yeniden incelenmesini talep etmişti. Galatasaray ise bu duruma itiraz ederek konuyu CAS'a taşıdı ve istediği sonucu geçtiğimiz gün elde etti. CAS'ın yeniden inceleme talebini reddetmesiyle birlikte Galatasaray'ın yaptığı 3 yıllık anlaşmanın devam etmesine karar verildi. 

PSG'YE ÖRNEK OLDU
UEFA ile FFP anlaşması imzalayan PSG için de Galatasaray'ın davayı kazanması umut ışığı oldu. Fransız basınında yer alan haberlere göre, önümüzdeki günlerde CAS'taki davasından sonuç bekleyen PSG'li yetkililerin, benzer durumda olan Galatasaray için verilen kararın kendileri için de verilmesini bekledikleri belirtildi. MUSTAFA CENGİZ: "MEN CEZASI SÖZ KONUSU DEĞİL"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GS TV'de UEFA Fair Play Komitesi'nin yeniden yargılanma kararına yönelik CAS'a yapılan itirazın davasının sonuçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"Denetlenmekten rahatsız olmuyoruz. 5 Ekim 2018 CAS'a itiraz ettik. Uluslararası hukuk bürosundan avukat tutarak davayı açtık. Bugünün tarihi 15 Şubat 2019. 4 aydır ciddi inceleme sonunda CAS saat 14.30 itibariyle kararı açıklandı. CAS'ta davayı kazandık. İtiraz kabul edildi. Yeniden yargılanma reddedildi. Yapılandırma anlaşması devam edecek. Men cezası söz konusu değil. UEFA başkanına, oradaki görevli kişilere teşekkür ederim. Galatasaray'a gösterilen iyi niyeti için teşekkür ederim. TFF'ye de teşekkür ederim."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 
FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)