comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Östersunds maçında yaz ortasında kışı yaşayacak

12 Temmuz 2017, Çarşamba 21:12
Galatasaray, Östersunds maçında yaz ortasında kışı yaşayacak

Galatasaray'ın Östersunds ile deplasmanda oynayacağı maçın saatinde hava buz gibi soğuk olacak.

FutbolArena - Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu ilk maçında İsveç'in Östersunds takımı ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.
 

Östersunds - Galatasaray maçında hava kaç derece olacak?


Galatasaray'ı yarınki 90 dakikada bambaşka bir iklim ve şartlar bekleyecek.

Geceleri havanın kararmadığı Östersund'da geçiren Galatasaraylı oyuncular maç saatinde ise suni çim sorunu dışında yaz döneminde alışık olmadıkları bir hava ile karşılaşacak.
Maçın oynanacağı saatte Östersund'da 8-9 derece hava sıcaklığı ile yağmur bekleniyor. Ayrıca Östersunds'ta akşamlar coğrafi konum nedeniyle aydınlık geçiyor. 
 

Igor Tudor'dan Östersunds - Galatasaray maçı açıklamaları


Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, UEFA Avrupa Ligi ön eleme turunda Östersunds ile oynanacak maç öncesi basın toplantısı düzenledi. Igor Tudor, Sneijder ile ilgili gelen soruyu da yanıtsız bırakmadı. 

"ZOR BİR MAÇ OLACAK"

"Zor bir maç bizi bekliyor. Buna inandığım için söylüyorum. İyi organize olan bir takıma karşı oynayacağız. Özel bir durumun içindeyiz. Geçen yıl sezonun geç bitmesi ve bu yıl sezonu erken açmamız. Bu bahane değil tabi. Maçın zorluğuna dikkat çekmek açısından söylüyorum."

"SICAKTAN SOĞUĞA GEÇMEK AVANTAJ OLABİLİR"

"Hava şartları eğer soğuk bir yerden, sıcak bir yere giderseniz dezavantaj olabilir. Ben sıcak bir yerden, soğuk bir yere geçeceğiz ve bu bizim avantajımıza olabilir. Zemin nasıl olursa olsun 11'e 11 oynuyorsunuz. Aynı kurallar, aynı şartlar. Rakibimiz tabi daha alışkın ama antrenman sonrası bu sahaya adapte olacağımızı düşünüyorum."

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.