comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray - Östersunds maçı sonrası Tudor'un basın toplantısında gergin anlar

20 Temmuz 2017, Perşembe 23:14
Galatasaray - Östersunds maçı sonrası Tudor'un basın toplantısında gergin anlar

Galatasaray Teknik Direktörü Tudor, Östersunds maçının ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Östersunds maçının ardından basın toplantısında alınan başarısız sonuç ve takımın Avrupa'ya veda etmesi hakkında açıklamalarda bulundu. 
 

Galatasaray Teknik Direktörü Tudor, Östersunds maçı sonrası neler söyledi?


Hırvat teknik adam maçın ardından düzenlediği basın toplantısında üzgün olduğunu söyledi ve takımın durumuyla alakalı konuştu. 

"ÖZÜR DİLİYORUM"
"Şu an ne söylesem zor. Öncelikle bu sonuç için tüm taraftarlardan özür diliyorum. Oyuncularımız da büyük hayâl kırıklığı içinde.  Belki şu an için kulağa hoş gelmeyebilir ama futbolcularım bugün sahada her şeyi yaptılar. Fakat ne yazık ki bu yeterli olmadı. Avrupa'ya veda ettik."

"BU SEZON BİZİM İÇİN MÜKEMMEL GEÇECEK"

"Bu maçı daha sonra oynasak kesinlikle farklı olurdu. Daha önce de söylemiştim. Sezonu geç kapattık ve erken açtık. Aramıza geçen katılan futbolcular oldu. Kesinlikle toparlanacağız. Aramıza katılan yeni katılan arkadaşlarımız olacak. Bu sezon bence bizim için mükemmel geçecek."
 

Galatasaray'da Tudor istifa mı etti?


Galatasaray Teknik Direktörü Tudor, maçın ardından basın toplantısında istifa etmeyi düşünüyor musunuz sorusuna, "İstifa etsem hoşunuza gider herhalde. Taraftarın tepkisi haklı. Onların yerinde olsam ben de aynı tepkiyi gösterirdim. Ben bir hoca olarak en iyi kadroyu sahaya sürmeye çalıştım ve oyuncularım ellerinden geleni yaptı. Ancak ne yazık ki olmadı. " yanıtını verdi. 

"GALATASARAY HAK ETMEDİĞİ YERDEYDİ"

Yeni bir takım kuruyoruz hepinizin bildiği gibi. Geçtiğimiz sezonlara bakarsak Galatasaray hak etmediği yerlerde bitirdi. Bu yüzden değişiklik yapmamız gerekiyordu ve 10'a yakın oyuncu gönderdik. Yeni aramıza katılan arkadaşlarımız var. Ancak şunu kabul etmeliyiz ki, 2-3 hafta çalışarak en iyi seviyedeki Belhanda ve Gomis'i göremeyiz. 5-6 antrenmandan sonra Belhanda'yı oynatmak çok normal değil."

"CİDDİ RAKİPLE OYNADIK"

"Bunu bahane olarak söylemiyorum ama bu kadar kısa bir hazırlık sürecinde bu aşamada karşılaşabileceğimiz en ciddi rakiple karşılaştık. Bu size bahane olarak gelebilir ama bahane değil."

"Benim gitsin dememle Galatasaray'dan gönderilecek bir futbolcu olmasını sağlayacak gücüm yok. Bunu herkes bilsin."
 

Galatasaray Teknik Direktörü Tudor'a basın toplantısında gazeteciler yüklendi


Galatasaray muhabiri Habertürk gazetesinden Erhan Telli, basın toplantısında Tudor'a "İstifa etsem hoşunuza gider mi dediniz ya. Bizim değil ama birçok taraftarın hoşuna giderdi. Siz haklısınız. Anlattıklarınız masal gibi geliyor." şeklinde konuştu. Tudor ise bu yorumun ardından kısa konuşarak basın toplantısını bitirdi ve daha önceden söyledikleri gibi, "Siz haklısınız. Çünkü biz Avrupa'ya veda ettik. Ancak kısa zaman içinde yeni transferlerle ile birlikte mükemmel bir Galatasaray olacağız." dedi. 

FutbolArena haber turu (23 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.