comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray neden CAS'a başvuracak? Kimi şikayet edecek? İşte yanıtı!

12 Ekim 2018, Cuma 00:15
Galatasaray neden CAS'a başvuracak? Kimi şikayet edecek? İşte yanıtı!

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, yaptığı açıklamada Pazartesi günü CAS'a başvuru yapacaklarını söyledi. Peki, Galatasaray neden CAS'a gidiyor? Kim şikayet edilecek?

FutbolArena - Galatasaray Kulübü, UEFA'nın başlattığı yeniden inceleme kararı sonrasında CAS'a başvurma kararı aldı. Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, bu gelişmeyi TRT Spor'a verdiği röportjda açıkladı. Peki, Galatasaray CAS'a neden başvuracak ve kimi şikayet edecek?

JOSE RODRİGUES ŞİKAYET EDİLECEK
UEFA ile yapılan 4 yıllık anlaşmayı, Kulüp Finansal Kontrol Kurulu (CFCB) Başkanı Jose Rodrigues, araştırma komisyonuna gönderme kararı verip bu incelemenin başlatılmasındaki isim oldu.

Galatasaray yönetimi  de CAS'a başvurup Rodrigues'i şikayet etme kararı aldı. Yapılacak başvuru sonrasında çıkacak kararda G.Saray'ın haklı olması halinde daha önce yapılan 4 yıllık anlaşma aynı şartlarla devam edecek.


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in UEFA ile ilgili açıklaması


Kendileriyle görüştük. Uzun yıllardan gelen birikimli sonuçların tek seferde çözülmesi kolay olmuyor. Disiplin Komitesi yeni yönetime Türk futbolu adına bir şans verdi. 4 yıllık yapılandırma anlaşması yaptı. Bu süreçte biz kesinlikle, bu yapılandırma anlaşması içinde davranmaya başladık. Ancak gördüğüm kadarıyla, hakimler kurulunun itirazı var. Bizim de o itiraza itirazımız var. Biz sözleşme imzaladık çünkü. Biz bu bağlamda hiçbir sorun olmamasına rağmen, Disiplin Komitesi'nin geçmiş yıllara dair bir iddiası var. 

"PAZARTESİ CAS'A BAŞVURACAĞIZ"

CAS durumu var. Pazartesi günü başvurmayı düşünüyoruz. Bu yeniden gözden geçirmenin yanlış olduğunu düşünüyoruz. UEFA, geçmiş yıllardaki 142 milyon euro'luk zararın göz ardı edildiğini iddia ediyor. Biz ise göz ardı edilmediğini iddia ediyoruz. Son 3 aylık bilançoyla çok daha iyi duruma gittiğimiz görüldü. 

"MEN YETKİLERİ VAR"

CAS bir süreç. UEFA'ya tepkimiz yok fakat neticede Disiplin Komitesi de UEFA'nın bir parçası. Bize men de verebilirler. Öyle bir yetkileri var. 

"TARAFTARLARIMIZ ENDİŞE ETMESİN"

Taraftarımız endişe etmesin. Bu bir satranç gibidir. Biz doğru hamleler yaptığımıza inanıyoruz. Asla çoban matına gelmeyiz.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.