comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Muslera ile sözleşme yeniledi! Maaşı...

27 Temmuz 2017, Perşembe 17:36
Galatasaray Muslera ile sözleşme yeniledi! Maaşı...

Galatasaray, Fernando Muslera ile 4 yıllık yeni sözleşme imzaladığını Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

FutbolArena - Galatasaray, yıldız kalecisi Fernando Muslera ile 2021 yılına kadar yeni sözleşme imzaladağını KAP'a bildirdi. Muslera yıllık 3.575.000 Euro kazanacak. Galatasaray Transfer ile ilgili son dakika gelişmeleri FutbolArena'da!
 

Galatasaray'ın Fernando Muslera KAP açıklaması:


"Profesyonel futbolcumuz Nestor Fernando Muslera'nın sözleşmesi 2018-2019, 2019-2020 ve 2020-2021 futbol sezonları için uzatılmıştır. 

Buna göre Futbolcuya ilgili her bir sezon için 3.575.000 Euro net sabit transfer ücreti ödenecektir. 
Ayrıca Futbolcuya takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 Euro prim ödenecektir. 

Buna ek olarak Futbolcunun 2017-2018 sezonundaki 20.000 Euro olan maç başı ücret şartı, futbolcuya fiilen oynadığı TFF Süper Lig ve UEFA müsabakalarında alacağı her bir puan için 5.000 Euro prim ödenecek şekilde düzenlenmiştir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 

Muslera'dan Galatasaray açıklamaları


2011'den bu yana sarı-kırmızılı formayı başarıyla giyen, Galatasaray ile 10 kupa kazanan, Zoran Simovic gibi bir efsaneyi geride bırakarak takımın en çok forma giyen yabancısı olan Fernando Muslera, kendisini 2021'e kadar sarı-kırmızılı formaya bağlayan sözleşmeye Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in katılımıyla düzenlenen törenle imza attı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen törende konuşan Nando, "İnanılmaz mutluyum, evimde kalmaya ve yaşamaya devam edeceğim" ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“EVİMDE KALMAYA DEVAM EDİYORUM”

"Çok mutluyum. Her fırsatta 'Evimde gibiyim, burada kendimi evimde hissediyorum' diyordum. Evimde kalmaya devam ediyorum. Bu nedenle başkanıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İlk günden beri Galatasaray camiası bana çok şeyler verdi. Oyuncu olarak ve insan olarak hep daha iyi noktalara gitmemi sağladı."

“TARAFTARIN VERECEĞİ DESTEK ÇOK ÖNEMLİ”

"Taraftar bizim çok önemli parçamız. Onların desteği bizim için çok önemli. Evimde, onlarla birlikte kalmaya devam edeceğim. Onların bize vereceği destek çok önemli. Kulübümüz, başkanımız ve biz oyuncular onları mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz."

“KOVULANA KADAR GİTMEM”"

Kovulana kadar gitmem. Kulubümüz ne zaman 'İşin bitti, gönderiyoruz" derse o zaman bir uçağa atlar giderim. Yoksa burada hayatım boyunca kalabilirim."

“BİR GÜN BİLE AYRILMAYI DÜŞÜNMEDİM”

"Ne yazık ki çıkan bazı haberler vardı. Galatasaray'ın benim için ne kadar önemli oluğunu bütün dünya biliyor. Kalbimdeki yerini de herkes biliyor. Bir gün bile buradan ayrılmayı hiç düşünmedim. Başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Onun da yardımıyla yeni bir kontrata imza atma şansımız oldu. Burada kalmaya devam edeceğim."

DURSUN ÖZBEK: İHTİYARLAYANA KADAR BURADA KALACAK

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ise Fernando Muslera'nın ne kadar büyük bir Galatasaraylı olduğunun altını çizerek "Nando, Galatasaray'ın çok önemli bir oyuncusu. Sadece Galatasaray için değil dünyada marka olmuş, herkesin zevkle izlediği bir oyuncumuz. Hiçbir zaman Galatasaray'dan ayrılmasını yönetim olarak düşünmedik. Söz konusu dahi olmadı. Basın bunu tahrik edici yayınlar yapmıştı. Nando çok iyi bir Galatasaraylı. Bu kulüpte yetişmiş gibi. Uzun yıllar hem sporcu olarak hem de ilerleyen dönemlerde antrenör ve yönetici olarak hizmet edebilecek biri. Nando bizim evladımız. Galatasaray'da kalması şahsımı ve yönetimi sevindiren bir olay. Kendisine bundan sonraki dönemlerde de başarılar diliyorum. Uruguay'a direkt uçuş olmadığı için Nando'nun buradan gitmesi de çok zor. İhtiyarlayana ve saçları beyazlayana kadar burada kalacak" diye konuştu.

FUTBOLARENA DUYURMUŞTU

Sarı kırmızılı yöneticiler, FutbolArena'ya yaptıkları açıklamada Muslera'nın ayrılacağına dair ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu belirtip " Muslera ile tam tersi kontratını uzatmak adına görüşmelere başladık. Menajeri ile de temaslarımız devam ediyor. Kısaca Muslera'nın ayrılığı değil kariyerini burada noktalaması adına uzun vadeli bir kontrat yapma adına girişimlerimiz var" ifadelerini kullanmıştı.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.