comScore
1 / 7

Galatasaray müjdeyi KAP'a bildirdi! Mustafa Cengiz açıkladı

FutbolArena - UEFA, Galatasaray’ın yapılandırma anlaşması için yeniden inceleme kararı vermiş ve sarı kırmızılı kulüp, konuyu CAS’a taşıyarak itiraz etmişti

2 / 7
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin resmi kararı açıklandı. Galatasaray, CAS’a yapılan itirazın kabul edildiğini KAP’a bildirdi.
3 / 7

İşte Galatasaray’ın KAP’a yaptığı açıklama:

<h2>İşte Galatasaray’ın KAP’a yaptığı açıklama:</h2>
Şirketimizin 13.06.2018 tarihinde UEFA Soruşturma Komisyonu (Investigatory Chamber) ile imzalanan Uzlaşma Anlaşması’nın, 05.10.2018 tarihinde UEFA Kulüp Finansal Kontrol Organı bünyesindeki Yargı Komisyonu (Adjudicatory Chamber) Başkanı tarafından reddedilmesi hususunda; Şirketimizin 15.10.2018 tarihinde Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) sunduğu itirazı kabul edilmiş olup, imzalanan Uzlaşma Anlaşması’nın geçerliliğini korumasına ve Yargı Komisyonu Başkanı tarafından verilen red kararının hükümsüz kılınmasına Spor Tahkim Mahkemesi’nce (CAS) karar verilmiştir.
4 / 7

MUSTAFA CENGİZ’DEN AÇIKLAMA

<h2>MUSTAFA CENGİZ’DEN AÇIKLAMA</h2>
Açıklama sonra A Spor’a konuşan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Bazı yorumlar gördüm, duydum. Basite indirgemeye çalışan hukukçu ve yorumcu kardeşlerim oldu. Galatasaray’ın bu hukuksal savaşını küçümsemeye çalışanlar oldu. Ben onların yeterli bilgiyi almadığına inanıyorum." dedi.
5 / 7
"Doğru argüman donelerle ve datalarla bunu besledik. Usul ve esas yolu var. Komite istese ceza verirdi ama savunmalarımızının tutarlılığı etkili oldu. Ceferin’e de teşekkür ederim. Şahsen tanıdığım bir insan."
6 / 7
" Hayırlı olmasını diliyorum. Bu örnek olsun. Nitekim örnek oldu. PSG de kazandı biliyorsunuz CAS’taki davayı. Herkes birbirini emsal gösterdi. Galatasaray ilk defa uluslararası hukuk arenasında savunmasında izlediği yolu örnek aldılar. Biz bundan gurur duyarız."
7 / 7

PSG’İ HAREKETE GEÇİREN GALATASARAY KARARI OLDU

<h2>PSG’İ HAREKETE GEÇİREN GALATASARAY KARARI OLDU</h2>
Öte yandan Fransız basınındaki haberlere göre PSG Başkanı Nasser Al Khelaifi ve yönetimi, CAS’ın geçtiğimiz aylarda yine Galatasaray hakkında verdiği olumlu karardan sonra harekete geçtiği yine sarı kırmızılı kulübün izlediği politikanın doğru olduğuna yönetimin hem fikir olduğu kaydedildi.