comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray maçının olay hakemi ülkesinde topa tutuldu! "Tetikçi"

22 Şubat 2019, Cuma 18:12
Galatasaray maçının olay hakemi ülkesinde topa tutuldu!

Benfica - Galatasaray maçının Rumen hakemi Ovidiu Hategan, ülkesindeki gazetelerde topa tutuldu ve sert bir dille eleştirildi. 

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray ile Benfica arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi maçının ardından Rumen hakem Ovidiu Hategan ülkesinde resmen topa tutuldu. Rumen basını, Ovidiu Hategan'ın yönetimi hakkında sert eleştirilerde bulunurken "UEFA'nın paralı tetitkçisi" ifadeleriyle kötü yönetimi manşete taşıdı. 


Benfica - Galatasaray hakem Ovidiu Hategan'ın Emre Akbaba'nın iptal ettiği gol


Benfica - Galatasaray maçında özellikle Emre Akbaba'nın iptal edilen golüne vurgu yapan Rumen basını, hakem Ovidiu Hategan'ı sert bir dille eleştirdi. Galatasaray cephesinde başta teknik direktör Fatih Terim olmak üzere maç sonu Hategan'a büyük tepki gösterilirken, Rumen hakem ülkesinde de çok büyük eleştiriler aldı. 

Prosport gazetesi, "UEFA'nın paralı tetikçisi. Verdiği kararlarla çıldırttı!" başlığını atarken, Sport Romania gazetesi ise "Hategan'dan skandal yönetim" başlığını attı. Telekom Sport ise Hategan'ın özellikle Emre Akbaba'nın iptal edilen golünde Galatasaray cephesini çıldırttığını manşete taşırken, Rumen hakemin kararlarının maçın önüne geçtiğini yazdı. 
FATİH TERİM'DEN HAKEM KARARLARINA TEPKİ:" GÜNAHI UEFA'NIN BOYNUNA!"GALATASARAY CEPHESİNDEN MAÇ SONU TEPKİ

Karşılaşma sonunda Galatasaray'dan Rumen hakeme tepki gösterildi. Maçın bitiş düdüğünün ardından hem sarı kırmızılı teknik heyet hem de futbolcular, hakem Ovidiu Hategan'ı alkışlayarak tepki gösterdi.

Galatasaray Scout Şefi Emre Utkucan maçın ardından "İlk maçta olmayan penaltıyla bize golü yedirdiler. İkinci maçta olan golümüzü ofsayt diye yediler. Yazıklar olsun!" şeklinde tepki gösterdi. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"