comScore
1 / 8

Galatasaray maçındaki şok görüntü! "Angarya mı?"

 

FutbolArena - Galatasaray, genç ağırlıklı çıktığı Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur ilk karşılaşmasında deplasmanda Keçiörengücü’nü 2-1 mağlup etti. Öte yandan Sabah gazetesi yazarı Levent Tüzemen, karşılaşmayı canlı yayınlanana A Spor’un zorlu yayın şartlarına tepki gösterdi.

 

2 / 8
Maçın oynandığı stat elverişsiz koşullarıyla dikkat çekti. Zemini sentetik çim olan Aktepe Stadı’nda yayıncı kuruluş kamera koyacak yer olmayınca çareyi vinç kiralamakta buldu.
3 / 8
Mücadeleyi anlatan A Spor spikeri Cüneyt Şen’in, "Ofsayt kamerasını koyacak yer bulamadığımız için pozisyonun tekrarını gösteremiyoruz. Vinçle çözüm bulmaya çalışacağız. Keşke balkona kursaydık kameramızı… TFF, lig ve kupa maçlarına aynı standartla yaklaşıyor mu?" yorumları büyük ses getirdi.
4 / 8
Levent Tüzemen ise durumu şöyle değerlendirdi:
5 / 8
UEFA, 96 takımın katılacağı 3’üncü bir kupayı 2020-21 sezonunda hayata geçirecek. UEFA’nın zihniyetine bakınca, TFF acaba Ziraat Türkiye Kupası’nı ’angarya’ olarak mı görüyor? Geceler çuvala girmiş gibi G.Saray öğlen 13’te, suni çimde, kameraların verimli görev yapamadığı ortamda maç oynadı.
6 / 8
A Spor tüm Anadolu’nun maçı izlemesi için vinç üzerinde zorlu şartlarda yayın yaptı. Ankaragücü maçlarını, Kayseri ya da Afyon’da oynuyor. TFF, G.Saray’a Keçiören stadını reva görüyor. Kulüpler Birliği’nden "G.Saray tarlada oynamalıydı. TFF kıyak yaptı" şeklinde bir eleştiri(!) açıklaması bekliyorum.
7 / 8
G.Saray’da İsmail Çipe, Atalay ve Celil ikilisi dışında görev yapan gençler vasatı aşamadı. Muğdat ile Linnes maçı ciddi oynadı. Eren’e verdiği şansı düşünürsek Fatih Terim’in çok çalışan ve sahanın her yerine basan Muğdat’a haksızlık ettiğini düşünüyorum.
8 / 8
Kendi fikrim olduğunu hatırlatarak, Fatih Terim sağ kanatta Mariano ile Linnes’i önlü arkalı oynatmalı. Linnes çabuk, hızlı, orta yapabiliyor, isabetli şut atabiliyor. Kaleci İsmail’in oyun takibini ve dikkatini beğendim. Etkisiz kalan Rodrigues ise suni çimde sakatlanmaktan korkup karşı karşıya pozisyonlarda topa ayağını bile sokmadı.

Sabah