comScore

Galatasaray Galatasaray

"Galatasaray Lucescu ile bir felaketten kurtuldu" Trabzonspor'un efsane ismi...

24 Ağustos 2017, Perşembe 17:50

Trabzonspor kulübünün efsane isimlerinden Özkan Sümer verdiği bir röportajda Lucescu'nun Milli takıma geçiş sürecini yorumladı. 

FutbolArena - Galatasaray'a Lucescu uyarısı! Trabzonspor kulüp tarihinin efsane isimlerden Özkan Sümer verdiği bir röportajda özellikle Lucescu'nun milli takıma gelişiyle ilgili son derece çarpıcı ifadeler kullandı. Sümer, Lucescu'nun Milli takımın başına geçmesiyle birlikte Galatasaray'ın felaketten kurtulduğunu söyledi. 
 

Lucescu'nun Milli takımın başına getirilmesi doğru mu?


Özkan Sümer, Kardenizdesonnokta'ya verdiği röportajda Lucescu'nun Milli takıma gelişi hakkında konuştu. 

A Milli takımın başına Mircia Lucescu getirildi. Bu doğru bir tercih mi? Bir de Türkiye Süper Ligi'ndeki takımların transferlerine baktığımızda bizi nasıl bir lig bekliyor? Kulüplerin transfer politikası yerinde mi?
Lucescu'dan başlayayım. Onun milli takımın başına getirilmesi Galatasaray'ı çok büyük bir felaketten, beladan kurtarmıştır. Bu Galatasaray için inanılmaz bir kurtuluştur. Türkiye'deki yorumlama, değerlendirme, katma ve çıkarmaya bakıldığında bu kadar aykırı bir şey olamaz. Lucescu'nun gelişi müthiş yanlış bir seçimdir. Demirören diyor ki, “Keşke 15 antrenör arasından seçme şansımız olsaydı.” Bu kadar yanlış bir söz olabilir mi? Milli takımlar için İngiltere de, Almanya', Hollanda, İspanya'da da hocalar, 15 antrenör içinden seçmiyor. Onlar da zorluk çekiyor ama birkaç isimden çözüm üretiyor. Yani Lucescu'yu ancak böyle bir anlayış tayın eder. Ve Lucescu'dan Galatasaray'ı ancak böyle bir anlayış kurtarabilir. Galatasaray adına büyük talih, Türkiye adına inanılmaz bir talihsizlik… Milli takımla bu ismin ne ilgisi var."BÜYÜK BAŞARISI YOK"

Lucescu hiçbir dönem çok büyük başarı elde etmedi. Bir tek Ukraya'da Shaktar Donesk'in başında çok büyük imkanlarla belli başarılar yakaladı. Bu kişinin Beşiktaş'taki akıbetini biliyor musunuz? Herkes Beşiktaş'ı şampiyon görürken, onun marifetiyle ligi ancak üçüncü bitirebildi. Yaptığı eylemlerle, söylediği sözlerle Beşiktaş'ı darmadağın etti ve gitti. Bu kulüp uzun süre toparlanamadı. Takımlarımızı değerlendirmeye gelince… Hiçbir takımın transfer konusunda nesnel gerçeğe uygun olarak futbolcu aldığına  inanmıyor, bunu göremiyorum. Şimdi bir doldur boşalt yaşıyor. Bunu katalım, olmadı bunu çıkaralım. Transfer gibi çok önemli mesele ve yanılgıyı asgaride tutabilecek araştırmadan mahrum ne yazık ki. Kariyer gözetlemesi,  menajer marifeti ile süslenen, abartılan oyuncular ve sonucunda kulüplere katılan isimler var. Bu transferlerin gerçekleştiği bir süreçte, ligde de çok büyük bir kalite beklemek mümkün gözükmüyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.