comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Lucas Torreira transferinin maliyetini açıkladı

08 Ağustos 2022, Pazartesi 21:07
Galatasaray, Lucas Torreira transferinin maliyetini açıkladı

Galatasaray, Lucas Torreira transferinde Arsenal Kulübü'ne 6 milyon euro bonservis bedeli ödendiğini açıkladı.

FutbolArena - Galatasaray'ın Arsenal'dan kadrosuna kattığı Lucas Torreira'nın maliyeti belli oldu. Sarı kırmızılı kulüp, Uruguaylı futbolcunun maliyetini KAP'a bildirdi. Galatasaray, Lucas Torreira transferinde Arsenal Kulübü'ne 6 milyon euro bonservis bedeli ödendiğini açıkladı.
 

Lucas Torreira bonservisi ne kadar?


Galatasaray'ın KAP açıklaması şu şekilde:

"Profesyonel futbolcu Lucas Sebastian Torreira Di Pascua ve kulübü The Arsenal Football Club PLC ile oyuncunun transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun eski kulübüne 6.000.000 Euro tutarında transfer bedeli ödenecektir.
Futbolcunun kendisiyle de 2022-2023 futbol sezonundan başlamak üzere 4 sezon için anlaşmaya varılmıştır. Buna göre her bir futbol sezonu için futbolcuya net 2.750.000 Euro sezonluk ücret ödenecektir."

LUCAS TORREIRA'NIN AÇIKLAMALARI (GS TV)

"Muslera çok yardımcı oldu. Galatasaray'a geldiğim için çok mutluyum. Bu kararı alırken Galatasaray taraftarlarının da payı oldu. Üzerinde giydiğim formadan dolayı gurur duyuyorum. İlk önce şehre alışmam gerekiyor. Sonra kulübe ve takım arkadaşlarıma alışacağım. Antalyaspor maçını izledim. Güzel bir başlangıç oldu. Galatasaray'da tarih yazmak için ben de elimden geleni yapacağım. Muslera, dünkü maçta penaltıyı kurtarınca kendimi tutamadım. Bir anda bağırmaya başladım."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!