comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Linnes ile 5 ay önce anlaştı! Açıklanmama sebebi

07 Nisan 2019, Pazar 11:38
Galatasaray, Linnes ile 5 ay önce anlaştı! Açıklanmama sebebi

Galatasaray, Martin Linnes ile yeni sözleşme adına tam 5 ay önce anlaşma sağladı. Fatih Terim ve yönetimin aldığı ortak kararla bu anlaşma duyurulmadı.

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın Yeni Malatyaspor ile oynadığı karşılaşmada ortaya koyduğu futbolla alkış alan isim Martin Linnes oldu. Galibiyetin gizli kahramanlarından biri olan Norveçli futbolcu ile halen sözleşme imzalanmamış olması da hem taraftarların hem de spor yorumcularından eleştiri aldı. Ancak Galatasaray'da gerçek ise çok farklı...
 

Martin Linnes Galatasaray'da kalacak mı?


Sarı kırmızılılar Martin Linnes ile yeni sözleşme adına tam 5 ay önce anlaşma sağladı. Menajeri Jim Solbakken ve Norveçli oyuncu ile Kasım ayı sonunda 3 sezonluk yeni kontrat adına tüm şartlarda anlaşıldı.

AÇIKLANMAMA NEDENİ MOTİVASYON
Galatasaray'da hem Teknik Direktör Fatih Terim, hem de yönetimin aldığı ortak kararla bu anlaşma resmi olarak açıklanmadı.

Nedeni ise o dönemde başta Selçuk İnan olmak üzere Sinan Gümüş, Muğdat Çelik, kiralık olan ve Galatasaray'da kalmak isteyen Ndiaye gibi oyuncuların durumunun belirsizliği ve Linnes'in sözleşmesinin açıklanmasının takım içinde bu oyuncuları etkileyebikeceği düşünülerek sezon sonunda duyurulması kararı alındı.

Bu nedenle Linnes'in yeni sözleşmesi açıklanmadı. Yoksa Norveçli oyuncu Galatasaray ile anlaşmayı çoktan sağladı.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"