comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray kulübünden Dursun Özbek'e karşı dava!

21 Haziran 2019, Cuma 17:19
Galatasaray kulübünden Dursun Özbek'e karşı dava!

Galatasaray kulübü, 13.6 milyon euroluk alacağı için icra takibi başlatan Dursun Özbek'e karşı dava açacak. 

FutbolArena Özel - Galatasaray'da son dakika! Sarı kırmızılı kulüp Dursun Özbek'e karşı dava açacak. 


Galatasaray Haberleri: Galatasaray Dursun Özbek son dakika davası


13.6 milyon euroluk alacağı için icra takibi başlatan Dursun Özbek'e karşı, Galatasaray Kulübü de mahkemeye başvurma kararı aldı. Bunun nedeni ise, Denetleme Kurulu raporlarına göre Dursun Özbek'in alacağı olarak iddia ettiği senetlerin hükümsüz olduğu ve geçerliliğinin olmadığı belirtildi.

Galatasaray kulübü, bu yüzden hukuki yollara başvuracak.
Hatırlanacağı üzere Galatasaray'ın bir önceki başkanı Dursun Özbek'in alacaklarını tahsil etme adına mahkeme yoluna başvurduğu belirtildi. İcra davası açan Özbek'in bu yönde bir karar alıp almadığını inceleyen yönetim, davanın açıldığı bilgisine ulaştı. Dursun Özbek'in sarı kırmızılı kulüpten güncel kurla 89 milyon TL alacağının olduğu ifade edildi.

DURSUN ÖZBEK'TEN FUTBOLARENA'YA AÇIKLAMA

Geçen sene şampiyonluk yarışında rahatsız etmeyelim dedik. Bu sene yine Galatasaray 22.şampiyonluk mücadelesinde aman dayanalım dedik. Hep aramaları ve çözüm yöntemi sunmaları adına beklentide idik. İnsan bir arar ' Başkan nasıl yapacağız' diye bir adım atar. Fakat yok. Bu ticari bir alacaktan kaynaklanan bir şey değil! Bu nakit verilmiş bir para!

100 lira borcumuz var ama sen şu 2 lirayı al şimdi denilebilirdi. Yaklaşık bugün itibarı ile 140 milyon TL alacağımız var. Ama ne aradılar, ne sordular...Böyle bir şey olabilir mi? İcra takibi başlatılan kısım 13.6 milyon euro. Bir gün kapılarını çalıp 1 liramızı verin demedik. Hiçbir zaman rahatsız etmedik. 

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Ocak 2020)