comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray kongre üyesinden Fenerbahçe'ye olay gönderme

23 Mart 2019, Cumartesi 15:41
Galatasaray kongre üyesinden Fenerbahçe'ye olay gönderme

Galatasaray'da yıllık olağan genel kurulda konuşan İbrahim Ziyal, Fenerbahçe'ye yıldız göndermesinde bulundu.

FutbolArena - Galatasaray'da yıllık olağan genel kurul toplantısında Fenerbahçe'ye yıldız göndermesi yapıldı. Kürsüye çıkan konuşmacılardan İbrahim Ziyal, Fenerbahçe'nin sahada 4. yıldızı takamadığını ve masa başında 5 yıldız hesabı yaptığını iddia etti. TFF seçimlerinde yönetimin etkin rol oynamaısnı isteyen İbrahim Ziyal, sarı lacivertlileri kızdıracak ifadeler kullandı. 


Galatasaray Haberleri: İbrahim Ziyal'dan Fenerbahçe'ye yıldız göndermesi


Fenerbahçe'nin geçtiğimiz günlerde de resmen açıkladığı 1959 öncesi şampiyonlukların da geçerli sayılması çağrısına Galatasaray Genel Kurul üyelerinden İbrahim Ziyal'dan sert yanıt geldi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e TFF seçimlerinde etkin rol oynaması çağrısında bulunan Ziyal, "Başkanım, TFF seçimlerinde bir aksiyon alacak mısınız? Sahada göğsüne 4. yıldızı takamayanların masa başında yıldız sayılarını 5'e çıkarma cüretine izin mi vereceksiniz?" dedi.
 

Galatasaray Haberleri: Ozan Korkut'tan Mustafa Cengiz'e eleştiri


Galatasaray Genel Kurulu'nda konuşan Ozan Korkut, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, "Türkiye'de statlarını kendi imkanlarıyla yapan iki kulüp Fenerbahçe ve Beşiktaş'tır" açıklamalarına Mustafa Cengiz'in yanıt vermemesini eleştirdi ve şunları söyledi:

"Galatasaray sistematik bir saldırı altındadır. Trabzonspor'un yöneticileri Galatasaray maçından sonra şehitlerimiz üzerinden açıklama yapıyor. Bizim vatanseverliğimizi sorgulamak hiç kimsenin haddi değildir. Galatasaray, şehitleri yüzünden mezun verememiş bir kulüptür. Fenerbahçe ve Beşiktaş başkanları statlarını kendi imkanlarıyla yaptıklarını, Galatasaray'ın ise devlete yük olduğunu söyledi. İçeride bize karşı aslan olan ama dışarıda kedi gibi davranan başkanımızdan buna cevap yok. 180 derece değişen fikirleriniz, Galatasaray'ın hangi değerleriyle bağdaşıyor? Biz pilav yeriz, döner yeriz ama bu köfteyi yemeyiz."
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"