comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Kerem Demirbay ile ilgileniyor mu? (Kerem Demirbay kimdir?)

18 Nisan 2019, Perşembe 16:46
Galatasaray, Kerem Demirbay ile ilgileniyor mu? (Kerem Demirbay kimdir?)

Galatasaray'ın gelecek sezon için Bundesliga'da forma giyen Kerem Demirbay ile ilgilendiği öne sürülmüştü.

FutbolArenaGalatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2 yıl önce Türkiye A Milli Takımına kazandırmak için yoğun mesai harcadığı Kerem Demirbay'ı, sarı kırmızılı takıma istedi mi? Almanya'nın Bild Gazetesi önemli bir iddia ortaya atarak, Galatasaray'ın, Hoffenheim'da forma giyen Kerem Demirbay'ı transfer etmek istediğini duyurmuştu.


Galatasaray Haber: Galatasaray, Kerem İnan ile görüşecek mi?


2017 yılında Türkiye Futbol Direktörü iken Kerem Demirbay'ı, Ay Yıldızlı ekibe kazandırmak isteyen Fatih Terim, başarılı oyuncu, ailesiyle de görüşmüştü. Fatih Terim'e söz verip ıslak imzası ile Milli Takımı tercih ettiğini belirten Kerem Demirbay, Mayıs 2017'de kısa süre içerisinde karar değiştirip Almanya Milli Takımı'nı tercih ettiğini açıklamıştı.

TRANSFER LİSTESİNDE YER ALMIYOR
Bugün de Galatasaray'ın ya da Fatih Terim'in, Kerem Demirbay ile alakalı herhangi bir tasarrufunun bulunmadığı belirtildi. Tecrübeli teknik adamın da Hoffenheim'da forma giyen oyuncu için bir talebi olmadığı, transfer listesinde de yer almadığı ifade edildi.


Kerem Demirbay nasıl bir futbolcu?


2016 yılında Hamburg'dan Hoffenheim'a transfer olan Kerim Demirbay, 25 yaşında ve orta sahada görev yapıyor. Bu sezon Bundesliga'da Hoffenheim formasıyla 22 maçta görev yapan Kerem Demirbay 4 gol attı ve 6 asist yaptı. Kerem Demirbay tüm kulvarlarda ise 4 gol, 8 aslstlik performans sergiledi. Kerem Demirbay'ın kulübü Hoffenheim ile 2022'ye kadar sözleşmesi bulunuyor.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!