comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray kasasına 500 milyon TL koymayı hedefliyor

15 Eylül 2017, Cuma 09:24
Galatasaray kasasına 500 milyon TL koymayı hedefliyor

Galatasaray yönetimi sezon sonunda alınacak başarılarla birlikte kasasına 500 milyon TL koymayı hedefliyor. Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Galatasaray yönetimi geçtiğimiz sezonlarda hayal kırıklığı yaratan kadroyu baştan aşşağı yeniledi. Sarı kırmızılı yönetim büyük bütçeli oluşturulan bu kadrodan sezon sonunda kasaya 500 milyon TL gelir bekliyor. Galatasaray ile ilgili son dakika gelişmeleri FutbolArena'da.


Galatasaray'dan sezon sonu muhteşem gelir


Galatasaray yönetimi oluşturulan yeni kadrodan gelecek sezon kasaya muhteşem bir gelir bekliyor. Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre, İşte yönetimi heyecanlandıran o rakamlar: Bu sezon şampiyonluk gelirse TFF'den alınacak rakam 90-95 milyon TL civarında yükselecek.

Takımın iyi futbol oynaması taraftarın tribüne gelmesiyle her maça ortalama 35 bin civarında taraftar bekleniyor. Geçen sezon 100 milyon TL'nin altında kalan stat gelirinin bu sezon 150 milyon TL'yi geçmesi bekleniyor.
İsim hakkı, sponsorluk ve lisanslı ürün satışında geçen sezonun 10-15 milyon TL geliştirilmesi ve 150 milyon TL'yi geçmesi hesaplanıyor.  Oyuncu satışından şimdiye dek 65 milyon TL civarında gelir elde eden kulüp devre arasında yapacağı operasyonla da en az 15 milyon TL'lik bir ek gelir elde etmek istiyor.

ŞAMPİYON TAKIMA 170 MİLYON TL PARA ÖDÜLÜ

Yönetimi en fazla heyecanlandıran gelir kalemlerinden birisi de yayın gelirleri. Yeni sistem ve yeni ihaleye göre dağıtılacak prime göre Süper Lig'de şampiyon olacak takım 170 milyon TL'ye kadar bir gelir elde edecek.

UEFA Şampiyonlar Ligi'ne kalınması halinde kasaya konulacak rakam ise 200 milyon TL'nin üzerinde.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.