comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray ile yollarını ayıran Wesley Sneijder ilk kez konuştu

15 Temmuz 2017, Cumartesi 09:28
Galatasaray ile yollarını ayıran Wesley Sneijder ilk kez konuştu

Galatasaray yönetiminin sözleşmesini feshettiği Hollandalı yıldız Wesley Sneijder ayrılık sonrasında ilk kez konuştu.

FutbolArena - Galatasaray yönetiminin ısrarla takımdan göndermek istediği Wesley Sneijder ile orta yol bulundu ve Hollandalı Dünyaca ünlü yıldızın Galatasaray kariyeri sonlandı.


Galatasaray Wesley Sneijder ile yollarını ayırdı


Yaşanan ayrılık sonrasında Galatasaray taraftarları sosyal medya hesaplarından Dursun Özbek ve yönetimine ateş püskürürken, Hollandalı yıldız futbolcu Galatasaray kariyerini noktaladı.

''IGOR TUDOR'UN TERCİHİYDİ''
Bein Sports'a konuşan Wesley Sneijder , "Harika zamanlar geçirdiğim kulübümden ayrılıyorum. Bana bunca yıl her zaman destek veren taraftara teşekkür ediyorum. Onları özleyeceğim. Şu anda üzgünüm tabii ki, çok hoş bir ayrılık süreci olmadı. Ancak bunları konuşmaya gerek yok, şu anda gidiyorum" 

''IGOR TUDOR BENİMLE ÇALIŞMAK İSTEMEDİ''

"Tudor bir tercih yaptı, benimle çalışmak istemedi buna da saygı duymak gerekiyor. Bazen böyle olur, bir teknik diretör sizinle çalışmak istemeyebilir, bu durumda sizin de başka şeyler yapmanız gerekir.''

"Bu da işimizn bir parçası Bir hoca sizi kullanmak istemezse forma numaranız olmaz. daha başka ne söyleyebilirim. Belhanda çok iyi bir oyuncu , onun başarılılı olmasını diliyorum çünkü Galatasaray bunu hakediyor" 

''GALATASARAY'IN BAŞARILI GÜNLERİNE DÖNMESİNİ UMUYORUM''

"Burada bir çok unutulmaz anım oldu, hepsi ayrı güzeldi ancak her anımda destekleyen ve arkamda duran taraftarı unutmamam. Onları çok seviyorum. "Galatasaray taraftarı dünyanın en iyisi. İlk günden beri sürekli yanımda oldular. Onları çok seviyorum. Bundan sonra Galatasaray'ın başarılarına geri dönmesini umuyorum"

''GELECEK İLE İLGİLİ PLANIM YOK''

Wesley Sneijder Galatasaray'daki en unutmadığı anıyla ilgili de, "Benim Galatasaray kariyerimde birçok anım var. 'Juventus maçında attığım gol en iyisiydi' diye ayıramam.  Galatasaray'da önemli başarılar yaşadık, kupalar kazandık. Şu an gelecekle ilgili bir planım yok" diyerek sözlerini tamamladı.
 

Galatasaray'da Sneijder ile resmen yollar ayrıldı


Galatasaray'da bir dönem kapandı! Hollandalı yıldız Wesley Sneijder ile sözleşmenin karşılıklı olarak feshedildiği resmen borsaya bildirildi. Yapılan anlaşmada dikkat çeken maddelerden biri ise, Sneijder'in 3 yıl içinde Türkiye'den başka bir takıma transfer olması halinde Galatasaray'a 20 milyon euro tazminat ödeyecek olmasıdır. Öte yandan Hollandalı futbolcunun 2017/18 sezonunda 4.5 milyon euro alacağından feragat ettiği de anlaşmada borsaya bildirilen maddeler arasında yer aldı. 

KAP'A YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

''
Profesyonel futbolcumuz Wesley Sneijder ile sözleşmemiz karşılıklı olarak sona erdirilmiştir. Futbolcu 2017-2018 sezonunda garanti ücreti olan 4.500.000 Euro'dan feragat etmiştir.  Ayrıca futbolcu önümüzdeki 3 yıl süre içerisinde Türkiye'de başka bir futbol kulübüne transfer olması durumunda şirketimize 20.000.000 Euro tazminat ödeyecektir.''

FutbolArena haber turu (21 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.