comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray ile anlaşamayan Mustafa Kapı için Barcelona iddiası

18 Şubat 2020, Salı 18:46
Galatasaray ile anlaşamayan Mustafa Kapı için Barcelona iddiası

Fransız basınına göre Barcelona, Galatasaray'ın yeni sözleşme teklifini geri çeviren Mustafa Kapı'yı transfer hedefine aldı

FutbolArena Dış Haberler - Galatasaray ile yeni sözleşme konusunda anlaşamayan Mustafa Kapı için Barcelona iddiası ortaya atıldı. France Football sitesi Haziran ayında sözleşmesi bitecek olan 17 yaşındaki futbolcunun Barcelona tarafından gündeme alındığını iddia etti.
 

Mustafa Kapı, Barcelona'ya mı transfer olacak?


Galatasaray, Mustafa Kapı için yayınlanan açıklamada "Son 3 yılı yatılı olmak üzere 2014 yılından bu yana Galatasaray Futbol Akademisi bünyesinde, yetişmesi için emek ve değer verilen Mustafa Kapı, sözleşme uzatılması için kendisine sunulan tüm yapıcı önerileri red ettiğinden, kadro dışı bırakılmıştır." ifadelerine yer vermişti.

MUSTAFA KAPI İÇİN BARCELONA İDDİASI
Fransız basınından France Football'un haberine göre Barcelona, Galatasaray'ın yeni sözleşme teklifini geri çeviren Mustafa Kapı'yı transfer hedefine aldı. 17 yaşındaki futbolcunun Haziran ayında transfer konusunda özgür olacağı ve Barcelona'nın Mustafa Kapı'ya talip olduğu ifade edildi.

Mustafa Kapı'nın Barcelona'nın oyun yapısına uygun bir futbolcu olduğu vurgulanırken, 8 ve 10 numara pozisyonları için gelecek vaat ettiğine dikkat çekildi.

2016 yılında Levski Sofya ile oynanan hazırlık maçında, as takım ile ilk maçına çıkan Mustafa Kapı, 2018'de ise Sivasspor ile oynanan maçta oyuna girerek o dönem Süper Lig tarihinin en genç oyuncusu ünvanını kazanmıştı.
 

Galatasaray, Mustafa Kapı ile neden anlaşamadı?


Galatasaray kulübü, Atalay Babacan, Emin Bayram örneğinde olduğu gibi genç oyuncu ile de sözleşme uzatmak istedi. 17 yaşındaki futbolcuya Galatasaray kulübü yıllık 300 bin TL garanti ve maç başına oynadıkça da kazanacağı bir teklif yaptı.

Mustafa Kapı ve temsilcileri bu teklifi kabul etmedi. Şu anda A Takım ile idmanlara çıkamadığını belirten genç futbolcu ve temsilcileri, A Takım'da fazla forma şansı bulamayacağını düşünerek kariyer planını Avrupa olarak yaptı. Kariyerini yurt dışında sürdürmek isteyen genç futbolcu bu nedenle kendisine sunulan teklifi kabul etmedi.

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"