comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray için olay sözler! "Ciddiyetsiz, ruhsuz, duygusuz"

07 Kasım 2019, Perşembe 10:49
Galatasaray için olay sözler!

Galatasaray'ın Real Madrid karşısında aldığı farklı yenilgi gündem oldu.

FutbolArena - Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'e 6-0 mağlup olan Galatasaray ile ilgili spor yorumcuları dikkat çeken eleştirilerde bulundu. Sarı kırmızılı futbolcuların sergilediği performansı sert sözlerle eleştiren spor yazarları, Fatih Terim hakkında da dikkat çeken ifadeler kullandı.

ÖMER ÜRÜNDÜL: "25 YILDIR İLK KEZ GÖRDÜM" (SABAH)
"Bu maçta beni en çok üzen şu oldu; 25 senedir Galatasaray'ın bir Avrupa kupası maçında bu kadar çaresiz kaldığını ilk defa gördüm.

Zaten maçın tamamında rakibin üstüne dahi gidemediler. Bu yüzden de ikinci yarıda farklı mağlupken dahi mecburen sanki tek farklı skor avantajı ya da skorda denge varmış gibi 9 kişi ile alan daraltan savunma uyguladılar. Bunu da yapmasalar daha büyük skor faciası olurdu.
Galatasaray, 90+2'de "İlk defa takım halinde önde basayım" dedi. Onda da 10 saniye içinde 6. gol geldi"

ŞANSAL BÜYÜKA: "KİMSE PALAVRA ATMASIN" (SKORER)

"Kimse “Koca Real Madrid, olur böyle şeyler” diye palavra atmasın. Brugge takımı Galatasaray'dan daha mı pahalı, daha mı kaliteli... Daha 15 gün önce Bernebau Stadı'na geldi, 80 bin İspanyol'un önünde sahayı Real Madrid'e dar etti, 2-0 da öne geçti. Real Madrid 2-2 ile canını zor kurtardı. Beğenmediğimiz, dudak büktüğümüz Brugge takımı bunu yapıyor da, biz niye yapamıyoruz?

Bir ülke futbolu bu kadar sevip, futbola bu kadar yatırım yapıp, bu kadar “ızdırap” çeker mi? Maalesef biz çekiyoruz, Türkiye çekiyor. Ama kabul edelim ki, ektiğimizi biçiyoruz, attığımız yanlış adımların faturasını ödüyoruz.

Görürsünüz, “annemizin ligi” başlar, her şeyi unuturuz. “Penaltıyı vermedin. Operasyon var, örgüt var” diye gene birbirimize gireriz, tek kelime futbol konuşup tartışmayız. Kısır bir galibiyetle her şeyi unuturuz. Kazandıysak, ne oynuyoruz, ne yapıyoruz, bakmayız bile... Bu ülkede daha geçen hafta kalesinde tam 10 gol tehlikesi yaşayan takım, maçı kazandı diye haftanın takımı ilan edilmedi mi? Bu ülkede bir galibiyet bütün ayıpları örtüyorsa, oyunun kalitesi hiç öne geçemiyor ve gelişemiyorsa olacağı budur...

TFF'siyle, kulüp BAŞKAN'ları ve YÖNETİCİ'leriyle, takımlarına gelişme sağlayamayan HOCA'larıyla, emekliliği gelmiş uzatmaları oynayan FUTBOLCU'larıyla, daha fazlasını istemeyen, talep etmeyen, sorgulamayan SEYİRCİ'siyle, gerçekleri yazıp söyleyemeyen, sadece eleştirip hakaret eden, ancak alternatif üretmeyen MEDYA'sıyla, Türk futbolunun içinde hepimiz “GÜNAHKÂRLAR ORDUSU”nun mensuplarıyız.

Bu ordu, bu kafayla, bu yapıyla maç kazanamaz. Olsa olsa böyle bozguna uğrar."

LEVENT TÜZEMEN: "CİDDİYETSİZ, DUYGUSUZ, RUHSUZ" (SABAH)

"Yerli oyuncular yabancılara Galatasaray'ın bir his takımı olduğunu, bir halatı hep birlikte çekmeyi, birlikte üzülmeyi hep birlikte sevinmeyi öğretirlerdi.
Galatasaray daha önce de Real Madrid'e farklı kaybetti. Bu yenilgilerde asla bu kadar ciddiyetsiz, ruhsuz, disiplinsiz ve gamsız oynamadı.

Galatasaray'ın ruhundan yerli oyuncu kültürünü çıkarıp yabancı kültürüne teslim olursan Real Madrid karşısında "Aidiyet duygusu" olmayan yabancı oyuncularla bu duygusuzluğu, teslimiyetçiliği ve rezaleti yaşarsın.

Real Madrid maçı Fatih Terim'in yabancıya dayalı kadro mühendisliğinin iflas ettiğinin belgesidir. Ligde de yaşanan sıkıntıların temelinde zihinlerinde "Galatasaraylılık ruhunu" barındırmayan yabancı oyuncuların sorumsuzluğu vardır. Çünkü yabancılar ağır yenilgileri doğal karşılayıp "Skor" olarak değerlendirir."

SERDAR ALİ ÇELİKLER: "BUGÜNÜN SORUNU FATİH TERİM" (HABERTÜRK)

"Galatasaray'da bugünün sorunu Fatih Terim. Geçen seneden beri söylüyorum. Terim, eşofmanlarını giyerse iyi bir hoca. Başkanlık yaparsa onu da gayet iyi yapacağını düşünüyorum. Ancak her ikisini birden yapmaya çalıştı mı ikisini de yapamıyor. Ben kendisini bildim bileli başkan beğenmez hoca... Dursun Özbek ile Mustafa Cengiz'i hayli hayli beğenmez. Dolayısıyla futbol dışı bürokrasi ile bu kadar çok ilgilendiğinden sahaya odaklanamıyor. Sorunun temeli bu. Yoksa o mu oynar bu mu sonraki mesele."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)