comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray için olay iddia Laurent Blanc

23 Kasım 2017, Perşembe 11:00
Galatasaray için olay iddia Laurent Blanc

Galatasaray'da teknik direktör Igor Tudor'un yerine  Laurent Blanc iddiası gündeme geldi. İddiaya göre yönetim kurulu toplantısında Laurent Blanc ismi ön plana çıktı.

FutbolArena - Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor'un kaderi Aytemiz Alanyaspor ve Beşiktaş ile oynanacak karşılaşmalara bağlı. Galatasaray yönetimi alınacak kötü bir sonuçtan sonra teknik direktör değişikliğine gidecek. Sarı kırmızılı takım için PSG eski teknik direktörü Laurent Blanc iddiası gündeme geldi.


Galatasaray yönetimi Laurent Blanc ile görüşüyor mu?


Galatasaray yönetimi teknik direktör Igor Tudor'un yerine hoca arayışlarına başlamış görünüyor. Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Başakşehir deplasmanındaki son hezimetin ardından Galatasaray'daki geleceği tartışma konusu olan Igor Tudor'un alternatifi belli oldu! Sarı-Kırmızılı yönetimin son gerçekleşen toplantısında, Laurent Blanc isminin ön plana çıktığı öğrenildi.

Galatasaraylı idarecilerin, başta kulüp başkanı Dursun Özbek olmak üzere, Blanc isminin üzerinde durmasının iki önemli sebebi var. Bunlardan biri, 52 yaşındaki teknik adamın tecrübesi ve kısa sürede elde ettiği başarılar.
FRANSIZCA İLETİŞİM DAHA SAĞLAM OLUR

Laurent Blanc'la ilgili diğer önemli unsur da, Galatasaray kadrosunda Fransızca konuşan oyuncu sayısındaki fazlalık. Bafetimbi Gomis, Younes Belhanda, Badou Ndiaye, Sofiane Feghouli, Jason Denayer ve Muslera'nın yedeği olarak transfer edilen 35 yaşındaki kaleci Carrasso, ana dil olarak Fransızcayı kullanıyor. Yöneticiler arasında Blanc'ın bu oyuncularla daha rahat anlaşıp onları daha iyi motive edebileceği görüşü hakim.

Sarı kırmızılı takımla ilgili diğer gelişmeler için Galatasaray Haberleri özel sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)