comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray için kritik tarih 9 Mart

02 Mart 2018, Cuma 09:21

Galatasaray'ın FFP sorunları nedeniyle UEFA'ya vereceği rapor için çalışmalar devam ederken acil olarak 4 milyon Euro ödeme yapması gerekiyor.

FutbolArena - Galatasaray, UEFA ile yapılacak kritik toplantı için çalışmalarını sürdürürken önemli bir durumla karşı karşıya kaldı. Sarı-Kırmızılı takım, en acilinden 4 milyon Euro ödeme yapması gerekiyor.


Galatasaray'ın UEFA ile yaşadığı mali sorun


Futbol takımı bir yandan şampiyonluk kovalarken diğer yandan Mustafa Cengiz ve yönetim, UEFA'ya verilecek rapor konusunda gece gündüz çalışıyor.

Fanatik'in haberine göre, Galatasaray'ın Manchester City, PAOK ve Sao Paulo'ya toplam 4 milyon Euro civarında ödenmesi gereken borcu var. 9 Mart'a kadar yönetimin bu borcu kapatması şart. Yoksa UEFA'ya koz verilecek. 9 Mart'a kadar yönetimin bu borcu kapatması şart. Aksi durumda UEFA'nın eline Galatasaray'a ceza kesebilmesi için koz verilmiş olacak. 
 

Galatasaray, UEFA'dan ceza alacak mı?


Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde fiziki düzenleme yapan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'na teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette ayrıca Sportif A.Ş. Başkan Vekili Abdurrahim Albayrak, Galatasaray Gayrimenkul Genel Müdürü Mehmet Akif Şener ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye ESKİ Grup Başkan Vekili Kemal Akar yer aldı. Burada açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz, "Öncelikle Florya tesislerimize fiziki düzenlemelerinde çok katkı sunan Bakırköy Belediye Başkanımız Dr. Bülent Kerimoğlu'na çok teşekkür ederiz. Bu ilçede tesisleri bulunan bir kulüp olarak biz de ‘Bakırköy için neler yapabiliriz'i Başkan Kerimoğlu ile paylaştık. Bakırköy ve Florya'ya daha fazla güzellik katmak için elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu ifade ettik ve kendilerinin görüşlerini aldık" diye konuştu.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.