comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray için kim, ne dedi? "Fatih Terim'e ne oldu?"

15 Aralık 2019, Pazar 11:52
Galatasaray için kim, ne dedi?

Süper Lig'de Ankaragücü ile sahasında berabere kalan Galatasaray ile ilgili spor yazarlarının görüşlerini derledik.

FutbolArena - Süper Lig'in 15. haftasında Galatasaray sahasında Ankaragücü ile 2-2 berabere kaldı. Sarı kırmızılılar sahasında 2-0 öne geçtiği maçta rakibin 10 kişi kalmasına rağmen son bölümlerde yediği gollerle sahadan 1 puanla ayrıldı. Spor yorumcularının Galatasaray ile ilgili görüşlerini derledik. 

ŞANSAL BÜYÜKA: "FATİH HOCA'YA NE OLDU?" (MİLLİYET)
"Fatih Hoca'ya ne oldu? O sihirli dokunuşları nerede kaldı? Bu kadroyu kuran kendisi... Bu kadrodan şikayet eden gene kendisi... Hadi PSG'ye, Real Madrid'e gücünüz yetmiyor, ligin dibine demir atmış ve son altı maçının tamamını kaybetmiş, bu maçta bir eksik kalmış Ankaragücü karşısında son 10 dakikaya 2-0 önde girmişken, bu galibiyeti korumaya da mı gücünüz yetmiyor?

Futbolda her sonuç var, böyle bir sonuç yok... Galatasaray bu değil, Fatih Hoca bu değil... Bu işte bir gariplik var. Bu işte birinin ya da birilerinin değil, herkesin suçu, sorumluluğu ve yanlışı var."ERMAN TOROĞLU: "SENEYE DEVAM EDER MİSİN?" (SABAH)

"Terim, devamlı futbolcuları hedef gösteriyor ve Ocak ayını işaret ediyor. Ben de Fatih'e diyorum ki; sen Temmuz'u işaret et, seneye devam eder misin, etmez misin? 'Var mısın, Yok musun'u oyna! Kalitesiz bir maç. İki takım da top ayaklarına geçtikleri zaman bir şey yapmaya gayret ediyorlar. Pres yapmıyorlar. Biri topu alıp 60 metre hücum ediyor, sonra öteki takım topu alıyor, o da 60 metre hücum ediyor.

Kimse baskı yapıp, rakibini üzerine çöküp, onu rahatsız edip, az enerji sarf etmiyor. Daha doğrusu edemiyor. Çünkü baskı yapamadıkları için 10 kişi nasıl ortak hareket edecekler? G.Saray'da 2-3 kişi bile aynı anda hareket edemiyor. Rakibi boğman için en az 5-6 kişi pres yapacaksın. Rakibi, topu ayağından çabuk çıkartmaya, yani kontrolsüz top kullanmaya mecbur edeceksin. Ama nerede?"MEHMET DEMİRKOL: "GALATASARAY'DA NE BİR ŞABLON VAR, NE DE FİZİK" (FANATİK)

"Ceza sahası üzerine kurulmuş bir 5-4-1 ve akın planı topu Orgill'e vermekten ibaret bir Ankaragücü. PSG deplasmanındaki yıkımın ardından Galatasaray için daha iyi bir senaryo olamazdı. Yaklaşık 40 dakika boyunca seke seke oynayan Lemina ve o çıktıktan sonra Selçuk-Belhanda göbeğine hiç baskı yapmadan bekledi Başkent ekibi. Dolayısıyla Galatasaray için savunma göbeğini Jamaikalı forvetin başına dikip akın sürekliliği sağlayacak bir baskı oyunu mümkündü. Rakip alanda topa sahip olmakta sorun yaşamadılar. Ancak gelişigüzel ortalar dışında sadece 2 kez Falcao'yu pozisyona sokabildiler. Geçen yılın şampiyonunun asıl sorununun ne olduğunu anlamak da çok daha net mümkün oldu. Feghouli, Falcao ve Babel sahadayken net pozisyon kıtlığı hücum planının olmayışından. Artık futbol kaosla değil net şablonlar üzerinden yüksek fizikle oynanıyor. Galatasaray'da ne bir şablon var ve ne de fizik."

Son dakika Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)