comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Göztepe maçı için TFF'ye başvuru yaptı

09 Mayıs 2018, Çarşamba 18:16
Galatasaray, Göztepe maçı için TFF'ye başvuru yaptı

Galatasaray kulübü son hafta oynanacak olan Göztepe maçının İzmir Atatürk stadına alınması için girişimlere başlarken, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ise bu fikre karşı çıktı. 

FutbolArena Özel - Galatasaray, Süper Lig 34. haftasında deplasmanda Göztepe ile karşılaşacak. Galatasaray'da, ligin son haftasında oynanacak olan Göztepe karşılaşması da şimdiden konuşulmaya başlandı. 


Göztepe - Galatasaray maçı haberleri


Sahasında Yeni Malatyaspor'u mağlup etmesi halinde Göztepe ile berabere dahi kalsa şampiyonluğa ulaşacak olan Galatasaray Kulübü, 34.haftadaki bu maçın Bornova Stadyumundan, İzmir Atatürk Stadı'na alınması adına ilk girişimlerini yaptı. Ancak ev sahibi Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil bu fikre kesinlikle karşı çıktığını deklare ederken ayrıca 51 bin 295 seyirci kapasiteli İzmir Atatürk Stadyumu'nun TFF'nin istediği kriterleri yerine getiremediği için ‘Güvenlik Sertifikası' alamadığı öğrenildi. 
 

GS Haber: Galatasaray, TFF ve Göztepe'ye başvuracak mı? (8 Mayıs 2018)


FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre Galatasaray yönetiminde şu an için bu durum gündeme gelmese de özellikle Yeni Malatyaspor karşılaşmasının ardından bu konu düşünülecek. Özellikle sarı kırmızılı taraftarların yoğun talepleri olması halinde yönetimin devreye girerek böyle bir talepte bulunabileceği öğrenildi. Sarı kırmızılıların konuyla ilgili kesin karara varması halinde öncelikle Göztepe'ye başvuracağı ve öncelikle İzmir ekibiyle fikir birliğine varıp TFF'ye gerekli girişimde bulunacağı kaydedildi.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"