comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Gomis transferinde Al Hilal'i FIFA'ya şikayet etti

17 Nisan 2019, Çarşamba 21:54
Galatasaray Gomis transferinde Al Hilal'i FIFA'ya şikayet etti

Galatasaray kulübü Gomis transferinde son taksidi ödemeyen Al Hilal kulübünü FIFA'ya şikayet etti. 

FutbolArena Özel - Galatasaray, Al Hilal Kulübü'nü FIFA'ya şikayet etti. Suudi ekibi Al Hilal sezon başında 6 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer ettiği Gomis'in son taksidi ödemedi.


Galatasaray Transfer Haberleri: Gomis Galatasaray bonservis


1 Mart 2019 tarihli vadeyi geciktiren Al Hilal Kulübü, Galatasaray'ın çektiği ihtarnameye karşın kayıtsız kaldı. 2 milyon euroluk son taksidin 10 Nisan'a kadar ödenmesi adına Al Hilal Kulübü'ne ihtarname çeken Galatasaray'a Suudi ekibi geri dönüş dahi yapmadı.

Al Hilal, Galatasaray'ın 2 milyon euroluk ödemeyi bir an önce yapmaları adına girişimlerde bulundy. Ancak Suudi ekibi Galatasaray'ın telefonlarına, çağrılarına hatta atılan maillere dahi olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapmadı. Galatasaray Kulübü de bunun üzerine son çare olarak FIFA'ya başvurdu.


Gomis bu sezon kaç gol attı?


Gomis bu sezon Al Hilal formasıyla ligde oynadığı 27 maçta 19 gol atarken, 5 asist yaptı. Yıldız futbolcu Asya Şampiyonlar Ligi'nde ise 3 maçta 2 gol atarken, kupada ise 2 maçta 3 gol kaydetti. Gomis'in Al Hilal ile 2020'ye kadar sözleşmesi bulunuyor. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)