comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Gomis için FIFA'ya gidiyor

31 Mart 2019, Pazar 11:26
Galatasaray, Gomis için FIFA'ya gidiyor

Galatasatay yönetimi eski golcüsü Bafetimbi Gomis'i transfer eden Suudi Arabistan ekibi Al Hilal'ı FIFA'ya şikayet etmeye hazırlanıyor.

FutbolArena - Sezon başında Suudi Arabistan ekiplerinden Al Hilal'e transfer olan Bafetimbi Gomis'in 2 milyon euroluk son taksitini Al Hilal Kulübünden alamayan Galatasaray, FIFA'ya gitmek için geri sayıma geçti.


Galatasaray Haber: Gomis'in parası ödenmedi mi?


Suudi Arabistan ekibinin 1 Mart 2019 tarihinde ödemesi gereken 2 milyon euroluk taksiti geciktiren ve son haftalarda görüşecek bir yetkili dahi bulamayan Galatasaray, Al Hilal Kulübüne 10 gün süre verdi. 

İhtarname çeken Galatasaray, Al Hilal Kulübüne 10 Nisan tarihine kadar ödeme yapması için zaman tanıdı. Galatasaray, 10 Nisan 2019'a kadar 2 milyon euro ödeme yapılmazsa Al Hilal Kulübü'nü FIFA'ya resmen girişimlerde bulunup şikayet edecek.


Galatasaray vergi borcunu ödedi mi?


Galatasaray 14 milyon TL'lik vergi ödemesini de yaptı. Futbolcularına Mart ayı hak edişlerini yatırıp borçsuzluk kağıdı alan Galatasaray'ın önemli bir ödeme kalemini daha çözüme kavuşturduğu belirtildi.
Sarı kırmızılıların geçtiğimiz hafta SGK'ya Galatasaray Kulübünün toplam 14 milyon TL'lik vergi borcunu da yatırdığı ifade edildi

.GALATASARAY'DA SIRA BONSERVİS ÖDEMELERİNE GELDİ

Oyuncularına ödeme yapıp temiz kağıdını alan Galatasaray'ın bu ay ödemesi gereken 2 bonservis bedeli bulunuyor. Emre Akbaba için Aytemiz Alanyaspor'a 3.5 milyon TL ödemek zorunda olan Galatasaray yönetiminin, Nagatomo için ise İnter'e 1,5 milyon euro ödeme yapması gerekiyor.

Mustafa Cengiz ve yönetimi idari (yönetsel) bakımdan ibra edilmezken ödemelerin nasıl gerçekleşeceği tamamen soru işaretine dönmüştü. Borçsuzluk kağıdının alınmasının ardından sıra bonservis ödemelerine geldi. Bonservis taksiti ödemelerinin gecikmeye düşmesi halinde Galatasaray, başka bir tehlike ile karşı karşıya kalacak.
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!