comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Genel Kurulda şok iddia! Erman Toroğlu ile Metin Ünlü'nün canlı yayında gerilimi

24 Mart 2019, Pazar 22:28
Galatasaray Genel Kurulda şok iddia! Erman Toroğlu ile Metin Ünlü'nün canlı yayında gerilimi

Galatasaray Genel Kurul Divan Başkan Yardımcısı Metin Ünlü, Genel Kurulda oy sayımıyla ilgili ortaya atılan iddialara cevap verirken, A Spor'a bağlanan Metin Ünlü ile Erman Toroğlu arasında gergin anlar yaşandı. 

FutbolArena - Galatasaray Mali Genel Kurulda başkan Mustafa Cengiz'in idari yönden ibra edilmemesinin ardından farklı iddialar ortaya atıldı. Genel Kurulda ilk oylama yapıldıktan sonra sayıların açıklanmaması ve tekrar oylama yapılması "Evetler fazla olduğu için 2. oylama mı yapıldı?" dedikodularını beraberinde getirdi. 


Galatasaray Haberleri: Galatasaray Genel Kurulda oy sayımı 


Galatasaray Genel Kurul Divan Başkan Yardımcısı Metin Ünlü, bu iddialar üzerine A Spor'a bağlandı ve şunları söyledi:

"İLK OYLAMA İLE İKİNCİ OYLAMA ARASINDA 2 OY FARK VARDI"
Şundan açıkça emin olabilirsiniz. Ben 6 kez Genel Kurul yönettim. Benim için aslolan adalet ve hukukun üstünlüğü, önceliğidir. Şunu ise temin ederim. İlk sayımla ikinci sayım arasında ya 1 ya 2 oy fark çıktı. 358'e 331 çıktı. Aşağı yukarı 1-2 sayı oynama vardı. Diğer arkadaşlar da saydı. Biz dedik ki, yakın bir fark vardı. Adalet olsun ve daha sağlıklı bir sayım olsun. Ayırma yaparak yeniden saydık. Son açıklanan oy sayıları çıktı. Biz işi sağlama aldık. Gerçeğin, adaletin ve özellikle genel kurul idaresinin oraya yansıması için doğru olanı, gerçeği bulmak için tekrar saydırdık. İlk oylama ile ikinci oylama arasında önemli bir fark olmadığını gördük. 

ERMAN TOROĞLU DEVREYE GİRDİ: "HUKUKEN DOĞRU DEĞİL BU!"

Erman Toroğlu ise canlı yayında Metin Ünlü'ye, "Neden ilk oylamayı açıklamadınız? Bu hukuken doğru değil. İşte böyle iddialar ortaya çıkar. Bunu yapamazsınız. Galatasaray'a yazık ediyorsunuz Siz ilk oylamayı açıklamaya mecburdunuz." dedi. Metin Ünlü ise "Metin Ünlü ise, "Hayır mecbur değildik. Biz onu sağlamaya almak istedik. İlk oylama ile ikinci oylama arasında büyük fark yoktu. Söyledim 1-2 oy fark vardı sadece." ifadelerini kullandı. 

Erman Toroğlu daha sonra "Niye kapalı oylama yaptırmadınız? Kimlik lazımdı o zaman. Hiçbir şekilde sahtekarlık olmazdı." diye konuştu. 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!