comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yıllık raporu açıkladı! Zarar şampiyonu...

10 Ağustos 2017, Perşembe 00:12
Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın yıllık raporu açıkladı! Zarar şampiyonu...

Süper Lig'de üç büyükler Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş geçen sezonun kar - zarar tablosunu KAP'a bildirdi. Hangi kulüp zarar etti hangisi kar ile kapattı haberimizde...

FutbolArena Detay - Süper Lig'in üç devi Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş yıllık kar-zarar raporlarını açıkladılar. KAP'a yapılan açıklamada Galatasaray'ın geçen sezon büyük bir zarar uğradığı dikkatlerden kaçmadı. 


Galatasaray'ın borcu ne kadar?


Galatasaray KAP'a bildirdiği açıklamada dönemsel zararının tam 297 milyon TL olduğunu duyurdu. Bir önceki sezon yaklaşık 79 milyon TL zarar eden Galatasaray'ın bir sezon sonra zararını neredeyse 3'e katlaması dikkatlerden kaçmadı! 


Fenerbahçe'nin borcu ne kadar?


Fenerbahçe de zararını arttırsa da Galatasaray seviyesinde olmadığı görülüyor. Fenerbahçe geçen sezon Galatasaray'ın yarısından az zarar etmiş. 2015-2016 sezonunda 116.7 milyon TL zarar eden Fenerbahçe geçen sezon ise 146.7 milyon TL zarar etmiş.


Beşiktaş'ın borcu ne kadar?


Beşiktaş ise rakiplerinden çok farklı. UEFA geliri, yayın geliri, ürün satış geliri, isim hakkı geliri, bilet satış geliri ve sponsorluk gelirini arttıran Beşiktaş sadece oyuncu satış gelirinde bir önceki sezonu geçememiş. 

Beşiktaş böylelikle 13 yıl sonra ilk kez kar açıklamış oldu! Kartal 7.2 milyon TL'lik kar açıkladı.
Süper Lig ile ilgili tüm gelişmeleri Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.