comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray - Fenerbahçe derbisine görüntülerden ceza gelecek

06 Kasım 2018, Salı 09:28
Galatasaray - Fenerbahçe derbisine görüntülerden ceza gelecek

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylar gündemdeki yerini korurken PFDK'nın görüntüleri izleyip yeni bir ceza vermesi gündeme geldi.

FutbolArena - Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi mücadelesinde 2-2 biten maç sonrasında çıkan olaylarla ilgili TFF Hukuk Müşavirliği'nin yeni bir karar aldığı öne sürüldü. Karara göre verilen cezalar artabilir.
 

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde verilecek cezalar


2-2 biten maçın son düdüğüyle birlikte orta alanda her iki takım oyuncuları birbirine girerken çıkan olaylar nedeniyle her iki takımda da ceza alan oyuncular olmuştu. Ancak bu cezaların artabileceği ifade ediliyor. Buna göre en az 4-5 futbolcunun daha PFDK'ya sevk edilebileceği öngörülüyor.

Milliyet'in haberine göre, görüntüler üzerinden yapılacak sevklerde Beşiktaşlı Caner Erkin'in hakeme hakareti örneğinden hareket edileceği, raporlarda yer almayan dört Galatasaraylı futbolcuya 2 ile 6 maç arası ceza gelebileceği belirtildi.
Öte yandan çıkan olaylar nedeniyle Galatasaray'a para cezası gelmesi de gündemde. Ayrıca açıklamaları nedeniyle teknik direktör Fatih Terim ve olaylara karışan Hasan Şaş'ın da ceza alması bekleniyor.

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.