comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir 2'li 3'lü averajda son durum (Süper Lig 2'li averaj ve Süper Lig 3'lü averaj nasıl?)

14 Mayıs 2018, Pazartesi 21:30
Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir 2'li 3'lü averajda son durum (Süper Lig 2'li averaj ve Süper Lig 3'lü averaj nasıl?)

Süper Lig ikili ve üçlü averaj nasıl hesaplanır? Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir'in Süper Lig 34. haftasına girerken şampiyonluk şansları devam ediyor. Üç takımın birden ligi aynı puanda bitirme ihtimali söz konusu olduğundan, Süper Lig ikili averaj ve Süper Lig üçlü averaj hesaplamaları burada devreye girdi. Fenerbahçe - Galatasaray ikili averaj ne durumda? Başakşehir ile Fenerbahçe'de ikili averajda kim üstün? Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir 3'lü averaja kalırsa kim şampiyon olur? Tüm bu soruların cevapları ve Süper Lig 2'li ve  Süper Lig 3'lü averaj hesaplamalarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Detay - Süper Lig'de ikili ve üçlü averaj hesapları başladı. Fenerbahçe'nin deplasmanda Karabükspor'u farklı mağlup etmesinin ardından Galatasaray, Fenerbahçe ve Başakşehir'in ligin son haftasında üçlü averaja kalma durumu mevcut. Bu durumdan dolayı futbolseverler Süper Lig'de ikili averaj ve üçlü averaj hesapları devreye girdi. Peki Galatasaray, Başakşehir ve Fenerbahçe arasında üçlü averajda kim üstün? Galatasaray - Fenerbahçe arasında ikili averajda kim üstün? Öte yandan Başakşehir - Galatasaray arasında ikili averajda kim üstün? Süper Lig ikili ve üçlü averaj hesaplamaları ayrıntılı bir şekilde FutbolArena'da!


Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir ikili averajda kim üstün?


Başakşehir 5-1 Galatasaray
Galatasaray 2-0 Başakşehir
(BAŞAKŞEHİR ÜSTÜN)

Galatasaray 0-0 Fenerbahçe
Fenerbahçe 0-0 Galatasaray
(İKİLİ AVERAJ EŞİT)
Fenerbahçe genel averajda ligin son haftası öncesinde Galatasaray'ın önüne geçti. 
Fenerbahçe 2-3 Başakşehir
Başakşehir 0-2 Fenerbahçe
(FENERBAHÇE ÜSTÜN)
 

Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir üçlü averajda kim üstün?


Süper Lig 33. hafta maçları geride kalırken, 34. haftanın sonunda Galatasaray, Başakşehir ve Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansları devam ediyor. Galatasaray son haftaya 72 puanda lider girerken, 69 puanla Fenerbahçe 2. sırada, Başakşehir ise aynı puanda 3. sırada yer alıyor. Beşiktaş ise 68 puanla 4. sırada bulunurken, siyah beyazlıların matematiksel olarak şampiyonluk şansı geçen hafta sonlanırken, siyah beyazlıların Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansı devam ediyor. Öte yandan Süper Lig'de 34. hafta maçları öncesinde 3'lü averaj hesabı nasıl yapılır? sorusu çok sık sorulmaya başlandı. Zira Galatasaray son hafta Göztepe'ye mağlup olur, Fenerbahçe ve Başakşehir de maçlarını kazanırsa 3 takım ligi 72 puanda tamamlayacak. Bu durumda ise Süper Lig'de üçlü averaj devreye girecek. İşte Süper Lig 3'lü averajda son durum. 

Başakşehir, Fenerbahçe ve Galatasaray üçlü averaja kalırsa sıralama: Başakşehir (6 puan), Fenerbahçe (5 puan), Galatasaray (5 puan). Fenerbahçe, Galatasaray'a karşı averajda üstün durumda. 


Fenerbahçe nasıl şampiyon olur?


Fenerbahçe'nin şampiyon olabilmesi için, son hafta, Galatasaray'ın yenilmesi, Başakşehir'in puan kaybetmesi ve Konyaspor'u yenmeleri gerekiyor. Galatasaray ise son hafta 1 puan alması halinde şampiyonluğunu ilan edecek. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"