comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Felipe Melo ile kasayı dolduracak

22 Mart 2018, Perşembe 10:01
Galatasaray, Felipe Melo ile kasayı dolduracak

Galatasaray'ın 3 yıl önce Inter'e sattığı Felipe Melo, kulübün kasasına hatrı sayılır bir miktar para girmesini sağlayacak.

FutbolArena - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'de ve kupada şampiyonluk mücadelesi verirken Felipe Melo ile ilgili dolaylı olarak bir miktar paranın kulübe geleceği konuşulmaya başladı.


Felipe Melo'dan Galatasaray'a gelecek para


Brezilyalı yıldızı 2015 yazında Inter'e satan Cim Bom; 3,7 milyon euroluk bir bonservis geliri elde etmişti. Galatasaray bu miktarın yanında bonus maddesi de koydurtmuştu.

2017/18'e dek Inter'in Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazandığı her sezon için Milano devinin Galatasaray'a 500 bin euro ödemesi gerekiyordu. Inter, geride kalan iki sezonda Devler Ligi'ne kalamadı ancak İtalyan devinin bu yıl Şampiyonlar Ligi'ne kalma ihtimali çok yüksek görünüyor.


Inter ligde kaçıncı? Serie A Puan Durumu


20 takımın bulunduğu Serie A'da sezon 38 maçta tamamlanıyor ve İnter 29. hafta itibariyle 4. sırada yer alırken bir maç da eksiği bulunuyor. 55 puanı bulunan İnter, 5. Lazio'nun bir puan önünde bulunuyor. İnter sezonu ilk 4 sırada tamamlarsa, değişen UEFA Kuralları sayesinde gelecek sezon  doğrudan Şampiyonlar Ligi gruplarına katılma hakkı kazanacak ve bu hak, Galatasaray'a da 500 bin euro kazandıracak. 
Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)