comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray, Falcao'yu KAP'a bildirdi! İşte maliyeti

02 Eylül 2019, Pazartesi 22:56
Galatasaray, Falcao'yu KAP'a bildirdi! İşte maliyeti

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, Kolombiyalı golcü oyuncu Radamel Falcao transferini KAP'a bildirdi. Galatasaray'ın Radamel Falcao transferi KAP açıklaması haberimizde.

FutbolArena - Galatasaray'dan son dakika Radamel Falcao KAP açıklaması. Galatasaray dün akşam saatlerinde görkemli bir tören ile İstanbul'a getirdiği Radamel Falcao transferini KAP'a açıkladı. Radamel Falcao transferinin maliyeti açıklandı. Galatasaray'ın Falcao transferi KAP açıklaması haberimizde.


Galatasaray Transfer Haberleri: Galatasaray'dan Falcao transferi KAP açıklaması


Galatasaray yönetimi 1.5 aylık bir süreç sonrasında Monaco'dan Kolombiyalı golcü Radamel Falcao'yu renklerine bağladı. Galatasaray yönetimi dün akşam Falcao'yu İstanbul'a getirdi. Galatasaray taraftarları Falcao'ya görkemli bir karşılama töreni düzenledi. Yapılan sağlık kontrollerinden sonra Galatasaray, Falcao transferini sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Galatasaray kulübü sosyal medya hespalarından paylaştığı alevli smiley paylaşımına, Kolombiyalı golcü oyuncu Falcao sosyal medya hesabından cevap vererek 'Admin Falcao sandım' diyerek espirili bir dille transfer açıklandı.

İŞTE O AÇIKLAMA

23.şampiyonluk hedefi ile sezona başlayan Galatasaray, Radamel Falcao'nun KAP bildirimini saat 23:23'te gerçekleştirdi. 

Bonservis: Yok
Sözleşme süresi: 3 yıl
Yıllık ücret: 5 milyon euro

FALCAO'NUN AÇIKLAMALARI

Havaalanından çok farklı ve yoğun duygularla ayrıldım. İçeriye girmek istemedim hatta uzun dakikalar orada taraftarımızla birlikte olmak istedim. O yüzden ailemi de getirdim, Galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia olduğunu bildiğim ve böyle bir karşılamanın olacağını tahmin ettiğim için tek gelmek istemedim. Ailem de burada olsun istedim, eşim ve çocuklarım da yanımda olsun istedim. Bir kez daha anladım ki çok doğru bir karar vermişim. Çok mutluyum. Bu süreçte Başkanımız ve Abdurrahim Bey çok fazla uğraştılar. Yusuf Bey ve Fernando Muslera da aynı şekilde çok uğraştılar. Bugün bir kez daha gördüm ki verilen bütün çabalar ve benim dik duruşum boşuna değilmiş. İnanılmaz önemli bir ana tanıklık ettim, hayatımdaki en büyük anlardan biriydi belki de.”

MUSTAFA CENGİZ'İN AÇIKLAMALAR

''RAKİPLERİMİZİ ASLA KÜÇÜK GÖRMÜYORUZ''

“Allah utandırmasın diyorum. Falcao gibi dünya çapında çok değerli bir karakter ve oyuncunun Galatasaray'a katılmasından dolayı çok mutluyum. Bana gelen bilgiye göre havaalanında Falcao'yu 20 – 30 bin civarı taraftarımızın karşıladığı söyleniyor. Bu seyirciyi siz belirli bir çıkar karşılığında ya da belirli bir siyasi veya ticari güdüyle oraya asla sürükleyemezsiniz. Yaklaşık 7 saat beklediler. Bu tutku, bu sevgi Galatasaray'ı büyük yapıyor. Bu sevgi diğer Türk takımlarında da var ama bizde biraz daha fazla var sanırım. Biz bununla övünüyoruz, rakiplerimizi asla küçük görmüyoruz. Galatasaray taraftarına ben çok teşekkür ediyorum.''

''Taraftarın bize verdiği manevi destek olmasaydı Radamel Falcao transferi için bu kadar ısrarlı olmazdık. Sevgili Abdürrahim Albayrak'ın yaşadıklarını, bize gelen tepkileri biliyorsunuz. Biz bunlardan alınmadık, her zaman taraftarın bize pozitif bakışından etkilendik''

''BAZILARINA SÖYLÜYORUM''

''Falcao'nun transferde bir adım dahi atmadığını gördük. Birilerine buradan az söylüyorum, inşallah çok anlaşılır. Herkese saygı duyuyorum fakat kişilik, karakter, dürüstlük ve doğruluk aslında olması gereken duygular. Bunlar fazlasıyla Falcao'da var.''

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK'IN AÇIKLAMALARI

''Ben ve ailem zor zamanlar yaşadık. Düzenimiz bozuldu. Türkiye'yi terk etmeyi bile düşündüm. Ben bu kulüpte çok uzun yıllar hizmet ettim, ömrümün olduğu sürede de hizmet etmeye devam edeceğim. Falcao adam gibi adam. Birinci gün sarıldık. Galatasaray'a gelmek için ne kadar çırpındığını gördüm. Falcao sağlam durduğu sürece desteğimizin hep onunla beraber olduğunu söyledim. Tekrar huzurlarınızda Falcao'ya 'I Love You' diyorum ve teşekkür ediyorum.''

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"