comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray eski yöneticisi Fatih Altaylı'dan flaş Beşiktaş sözleri: 'Zıvanadan çıktı artık.'

21 Ağustos 2017, Pazartesi 21:16
Galatasaray eski yöneticisi Fatih Altaylı'dan flaş Beşiktaş sözleri: 'Zıvanadan çıktı artık.'

Galatasaray'ın eski yönetici ve Habertürk yazarı Fatih Altaylı, futbol gündemini değerlendirdi. Dursun Özbek hakkında eleştirilerde bulunan Altaylı, Fenerbahçe'yi ve Türk futbolunda çok konuşulan yabancı sınırı uygulamasını değerlendirdi. 

FutbolArena - Galatasaray eski yöneticisi ve Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Bloomberg TV'de sarı kırmızılı takımla birlikte futbol gündemini ve yabancı sınırıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Altaylı özellikle Beşiktaş'ın 2 yıldır ligde dokunulmazlığını olduğunu söyledi ve sert eleştiriler ypatı. 

"FEDERASYONUN YAPTIĞI BİZ SALAĞI DEMEK"
"Yabancı meselesi TFF'nin kendi içerisinde tutarsızlığın ve aczini ifadesinin başka yöntemidir. 2 yıl önce yabancıya Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe bunu kulisini yaptı diye sınırlama getireceksiniz. Bu arada Tarık Çamdal gibi ikinci sınıf futbolcuların bonservisleri 7'ye çıkacak. Arkasından bu sefer sınırsız yabancı izni var. İki kararı da alan aynı Federasyon. Biz salağız demek bu. Rüzgara göre hareket ediyoruz demek. Bu kadar serbestlik de yanlış, öbürü de yanlış. Ancak diğer taraftan baktığımızda lige kaliteli yabancılar gelmeye başladı. Nasri önemli transfer. Yabancı sınırının kalkması da Türkiye'in yabancı çöplüğüne dönüşmesi anlamına gelmiyor ama bu kadar da fazla olmamalı, evet. Beni rahatsız ediyor." 

"FENERBAHÇE'Yİ İZLEYİNCE GÖZLERİME İNANAMADIM"

"Trabzon'un kazanacağını umuyordum. Çünkü Vardar maçındaki Fenerbahçe'yi izledikten sonra gözlerime inanamadım. Göztepe maçında ciddi kaleci ve savunma hataları vardı. Göztepe'nin ben sezon boyunca başka bir takıma 2 gol atabilme ihtimalini zor görüyorum. Hakikaten izlediğim kadarıyla kötü bir takım. Aslında Fenerbahçe'nin kötü kadrosu yok ama bazı noktalarda sıkıntıları var. 1 numara stoper sıkıntısı. Mehmet Topal'ı oraya koyduğu zaman bu sefer oyun kurucu eksikliği ortaya çıkıyor. Josef'te muazzam isteksizlik var. Zoraki oynuyor gibi. En önemlisi koskoca Fenerbahçe'nin santrforu yok. Ahmethan diye bir çocuk var. O düzeyde bir oyuncu değil o çocuk. Hiçbir işe de yaramıyor haliyle."

"AYKUT KOCAMAN SANKİ AZİZ YILDIRIM'DAN İNTİKAM ALIYOR"

"Aykut Kocaman'ın oynattığı futbola baktığım zaman sanki Aziz Yıldırım'dan intikam alıyor. O ona yaptı, sanki Aykut Kocaman da geçmişte kendisine yapılanın intikamını alıyor. Tabi ki öyle değil ama insan böyle bir hisse kapılıyor. "

"ALİ PALABIYIK TAKDİR HAKLARINI FENERBAHÇE'DEN YANA KULLANDI"

"Hakem Ali Palabıyık takdir haklarını çok kolay bir şekilde Fenerbahçe'den yana kullandı. Bana öyle geldi. Gördüğüm kadarıyla bazı faulleri çok kolay verdi. En az 7-8 faulü bu şekilde gördüm. Ceza alanına orta yapılabilecek yerlerde verilen fauller var. Çünkü Fenerbahçe çok fazla pozisyona giren bir takım değil ama Trabzonspor karşısında oldukça fazla duran top şansı yakalamasına rağmen hiçbirini gol yapmayı beceremediler. Burada kendine ders çıkar." 

"GALATASARAY KİMSEYİ KANDIRMASIN"

"Geçen sene Galatasaray'ın sezon başlarken teknik direktörü Riekerink'ti. Yine iyi başladı takım sezona. Ben bunlar futboldan anlamıyor, 2 hafta sonra patlar demiştim. Şimdi Galatasaray'ın oyunundan çok şikayetçi değilim. Bu bir tarafa. Çünkü takım uzun süreden beri ilk kez hızlı oynuyor. Ancak takım muazzam futbol oynamıyor. Sezonu erken açmış olmanın avantajıyla rakiplerinden önde. Ayrıca Osmanlıspor ve Kayserispor küme düşme adayları. O yüzden burası çok yanıltıcı olmasın. Ancak Galatasaray'ın bir avantajı daha var, rakipleri iyi değil. Beşiktaş biraz geride. Trabzon çok iyi değil. Fenerbahçe keza öyle."


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'e Fatih Altaylı'dan eleştiri: "Doğruyu söylemiyor"


"Dursun Özbek doğruları söylemiyor. Bu da Galatasaray'ı batağa sürüklediğini herkesten iyi bildiğini gösterir. Galatasaray'ın geçen seneki zararı 297 milyon TL. 2 sene içinde 10 katına çıktı bu rakam. Divan Kurulu'nda takım konusunda da doğru olmayan bilgiler verdi. Bunlar gittiler Odeabank'tan 150 milyon TL borç aldılar. Sözde Denizbank'a borç kapattıkları. Dedim bunu. Çıktı bu da. Spor basını ölmüş çünkü, yazamıyorlar. Yönetimin yalakası olmuşlar. Aman başkasın bize kızmasın, etmesin diye. Bir tanesi de bunu yazmadı. Şimdi sen buna dokunmuyorum diyorsun. Sen şu anda parayı sokağa atıyorsun. Galatasaray hesaplarını Mayıs Mayıs kapatıyor. UEFA'ya bu Mayıs hesabını vermediler henüz ve Mart'la kandırmalı geçiştirdiler. Galatasaray'ın geçen sezonki zararı UEFA'nın verdiği kotanın 2-3 misli yukarısında. Durum bu."

"2 YILDIR BEŞİKTAŞ'IN DOKUNULMAZLIĞI VAR"

"2 senedir Beşiktaş'ın dokunulmazlığı var. Federasyon Başkanın bir kulüpten 100 milyon euro alacağı var. Geçen yıl Quaresma'ya verilmeyen kartlar. Kasımpaşa maçında Talisca'nın kırmızı kartlık pozisyonu var, yumruk atıyor resmen. Kalkıyor dan diye çakıyor adama. Beşiktaşlı futbolcuların kırmızı kart görmesi için şortlarına tabancayla rakibi vurması, mahkeme kararı falan iş buraya gidiyor. Federasyon Başkanı ile Beşiktaş arasındaki parasal ilişkiden dolayı iş zıvanadan çıkıyor. Şenol Güneş geçen sene hakemler lehine kararlar verirken hiç konuşmazdı. Bir maçta olunca car car var, kimse de bunu sormuyor." 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.