comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray erken seçim kararı alacak mı?

09 Nisan 2019, Salı 12:22
Galatasaray erken seçim kararı alacak mı?

Galatasaray'da yönetimin erken seçim kararı alıp almayacağı merak ediliyor.

FutbolArena Özel - Galatasaray Kulübü'nde 23 Mart tarihinde gerçekleşen Mali Genel Kurulda çıkan idari ibrasızlık üzerine açtığı davalardan olumlu yanıt alan ve mahkemenin tedbir, yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine gözler sarı kırmızılı yönetime çevrildi. Seçim kararı alma şartı ortadan kalkan ve erken seçim halinde ise aday olma hakkı kazanan Başkan Mustafa Cengiz ile yönetiminin sandığa gitme niyetinde oldukları iddia edildi.
 

Galatasaray Haberleri: Galatasaray seçime gidecek mi? 


Bazı idarecilerin, "Güven tazelemek adına erken seçim kararı almalıyız" düşüncesinde olduğu Galatasaray camiasında konuşulurken bu iddialara sarı kırmızılı yönetimden yanıt geldi.

"GÜNDEMİMİZDE ERKEN SEÇİM YOK"
Galatasaray camiasının merak ettiği konu ile alakalı FutbolArena'ya konuşan sarı kırmızılı yöneticiler, "Mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararının ardından şimdi yönetim olarak kısa süre içerisinde idari ibrasızlığın tamamen iptali için hukuki yollara başvuracağız. Biz yönetim olarak tamamen Fenerbahçe maçına kilitlenmiş durumdayız. Galatasaray'ın başarısı adına mesai harcıyoruz. Yönetim Kurulunda ise 'erken seçim' konusunu gündeme getiren ya da 'seçim yapmalıyız' görüşünü sunan 1 kişi dahi olmadı. Şu anda ne sayın başkan Mustafa Cengiz'in, ne de yönetimimizin planlarında seçime gitmek gibi bir durum yok' ifadesi kullandılar.

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)